Netflix Deneme Sürümü Kaldırıldı Neden Artık Ücretsiz Değil ?

Uzun bir aranın peşinden yine merhaba, geçtiğimiz günlerde netflix ücret iadesi ile ilgili tecrübelerimi paylaştığımız yazımda, ilk kere sizlere netflix ile ilgili bir yazı paylaşmıştım. Bugünde Dün akşam saatlerinde Netflix Türkiye’nin tecrübe etme sürümünü kaldırdığı bilgisine ulaştık peki ne olacak bu süreçte ?

 

Şunu belirtmek isterim bir oldukça webmaster platformunda bazı kişiler aylık 5 tl şeklinde bir rakama netflix üyeliği satışı yapıyordu ve tahmin edilenlere bakılırsa aylık averaj 50 bin abonelik bir yitik söz mevzusu (parasız üyelik tecrübe etme sürümü sebebiyle) durum bu şekilde olunca artık bu duruma bir dur demek gerekiyordu. Netflix Türkiye birazcık geç bir hamlede bulunsada devletimizde artık Tecrübe etme sürümü olmayacak bu mevzu ile ilgili olarak netflix türkiye bir açıklamada bulunmuş oldu onuda sizlerle paylaşalım.

 

Bu mevzuda Netflix sözcüsü “Netflix olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara mükemmel bir Netflix deneyimi sunmak için değişik kampanyalar planlıyoruz.” dedi.

1 aylık tecrübe etme sürümü kaldırılmasına karşılık yeni kampanyalarlarla üye kazanımına devam etmeyi planlayan Netflix’in bu şekilde bir sonucu yalnız Türkiye için almadığını belirtmemiz gerek. Daha ilkin Birleşik Krallık ve Meksika’da da 1 ay parasız üyelik hususi durumunu kaldırılmıştı.

Bu aşamada en oldukça merak edilenin Netflix’in niçin bu şekilde bir yol seçtiği bulunduğunu söylemek mümkün. Aslına bakarsak cevabı oldukça rahat. Bundan 6 ay ilkin ilkin Türkiye’de 1,5 milyon tane ücretli üyesi bulunduğunu açıklayan Netflix, kafi içerik ve bunların kafi bilinirliğe ulaşmasıyla beraber üye kazanımında değişik kampanyaları tecrübe etme sonucu aldı.

 

Tahminlerime bakılırsa mevcut müşterilerine belirli bir dönem için indirimler yapabilir yada çeşitli kampanyalar ile parasız tecrübe etme promosyon kodları dağıtabilir. Şunu net bir halde söyleyebilirim ortalama 1 senedir bir kaç kere tecrübe etme sürümü kullanan biri olarak netflix gerçek anlamda keyifli bir platform ve ödenen tutarı sonuna kadar hak ediyor.

 

Ek olarak Netflix sitesinin tecrübe etme sürümleri ile ilgili türkiye sayfasının linkinide paylaşıyorum isterseniz oradan takip edebilirsiniz.

Link burada

Etiketler

netflix ilk ay ücretsizmi netflix satın alan hizmetleri telefonu netflix parasız tecrübe etme sürümü niçin yok

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir