Netflix Profil Kilidi Koyma (oluşturma) ve Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Averaj 3 Senedir netflix kullanıyorum fakat gerçek anlamda ilgimi geçen yıl çekmeyi başarmıştı sebebi ise günümüzde artık web üstünden dizi ve film yayını icra eden sitelerin hem legal olmaması hemde sitelerde reklamların aşırı olması ( bunlar bir nebze yönetim edilir ) birde erişkin reklamları ve bahis sitelerinin reklamları derken, Netflix imdadıma yetişti.

 

Bilhassa sitemizi takip eden ziyaretçilerimiz var ise netflix ile ilgili bir oldukca yapım hakkında yeni sezonları ne süre şeklinde bir kaç yazı yazdığımı görebilirler son olarak yazdığım La Casa De Papel 5. Sürem ne süre adlı yazımdan görebilirsiniz. Dünde rastlantı eseri bir haber sitesine netflix profilinize artık gizyazı koyabileceğimizi söyleyen bir haber okudum ve açıkçası oldukca mutlu oldum. Normalde uzun süredir Netflix abonesi olan biri olarak bu işlemin seneler ilkin olması icap ettiğini savunuyorum. Şimdi sözü oldukca fazla uzatmadan sizlere hem yazılı olarak tanım edeceğim hemde görsel olarak paylaşacağım.

 

Ilk olarak Netflix Profil Kilidi Iyi mi Oluşturulur ?

Netflix hesabınıza giriş yapıyorsunuz bilgisayar üstünden ve sağ üst bölümde yer edinen profil ikonu kısmından aşağıda fotoğraf 1’de paylaştığım şeklinde hesap sekmesine tıklıyoruz.

Sonrasında PROFİL VE EBEVEYN KONTROLLERİ kısmına gelip gizyazı koymak istediğiniz profile gelip fotoğraf 2’de paylaştığım alana tıklayıp netflix hesabınızın şifresini giriyorsunuz.

 

Şifreyi girdikten sonrasında karşımıza bu seferde profil ile ilgili bir klik çıkacak oraya tıkladığınız süre aşağıda fotoğraf 3 te görünen bir ekran çıkacak ve oraya 4 haneli ve bir tek rakamlardan oluşan şifrenizi gireceksiniz. (Bilindik şifreleri girmek yerine karmaşık sayılar girebilirsiniz)

 

 

Buraya kadar gizyazı (kilit koyma) işlemlerini öğrendik.

 

Netflix Profil Kilidi (Şifresi) Kaldırma ve İptal etme yada Değişiklik yapma

Bu sefer üst bölümde meydana getirilen işlemlerin aynısını gizyazı değişiklik yapma yada kaldırma için yapabilirsiniz. Kutucukta yer edinen klik işaretini kaldırırsanız hesaptan şifreyi kaldırmış olmuş olursunuz. Tüm işlemler bu kadardı dostlar.

 

Şimdi gelelim bu kilit işleminin fena yanına , hesap şifresini bilen hepimiz profil şifrenizi değiştirip , görebilir yada silebilir. Genel anlamda Devletimizde ortak kullanım çok çok fazla ve en azından bireysel kilitleri Ana Yönetici hariç öteki kullanıcılar görüp değiştiremeseydi daha güzel olurdu fakat ne yazıkki Netflix ortak kullanıcıları sevmediği ve bu tip girişimleri desteklemediği için bu şekilde bir yola gitmemiş oda işin nazı niyazı diyerek yazımıza son veriyoruz.

Etiketler

Netflix Profil Kilidi ekleme Netflix Profil Kilidi kaldırma Netflix Profil şifremi unuttum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir