Netflix Üyelik İptali ve Geri Ücret İadesi Alma

Oldukça uzun bir süredir netflix aboneliğim mevcuttu ve geçtiğimiz aylarda artık değişik bir platforma geçtiğim için aboneliğimi sonlandırdım. 2 gün ilkin ise bir mail aldım netflix yeniden geri dönmem adına 1 aylık fazladan parasız abonelik teklif ediyordu, dedim fırsat bu fırsat 1 ay parasız kullanırım 1 ayda ücretli şekilde üyeliğimi devam ettirir sonrasında ihtiyacım kalmaz üyeliğimi yeniden sonlandırırım.

Mevcut mailime gelen bağlantı üstünden bağlantı aracılığı ile netflix hesabıma giriş yaparak yeniden hesap aktivasyonunu tamamladım, bu sırada hesap kartı ile abone olduğum için kartımdan 43 tl küsür bir sayı kesilmiş, bunun üstüne netflix canlı destek üstünden (şuan için ingilizce mümkün) lüzumlu görüşmeleri yapmış olup hesabımı yeniden iptal edip ücret iadesi talep ettim. Satın alan hizmetleri oldukca uzatmadan averaj 2 dakika şeklinde kısa bir sürede hesap iptali ile ilgili maili gönderdi akabinde 30 iş günü içinde ücretimin yeniden iade edileceği bilgisi verildi. Bende buradan bu mevzuda bilgisi olan arkadaşlarımız için yararlı bir yazı olacağını düşündüğüm için sizlerle bu durumu paylaşmak istedim.

 

Üstteki Yazıyı sizlere Netflix üyelik iptali  hakkında yaşadığım detayları paylaşmak suretiyle paylaştım.

 

Bu yazıyı sizlere yazarken ücret iadesinin netflix tarafınca derhal yapıldığı fakat bankalara nazaran bu ödeme süresinin 30 iş gününe kadar sürebileceği yazıyor muhtemelen pazartesi yada salı günü doğrusu 2 iş günü içinde ödeme hesabıma iade edilecektir. Sizlerde bu biçim bir problem ile karşılaşırsanız tek yapmanız ihtiyaç duyulan netflix.com canlı desteğe bağlanmak olacaktır. İngilizcesi olmayan dostlar translate aracılığı ile kendilerini net bir halde ifade edeceklerdir.

 

Düzeltme Türkçe Canlı Destekte mevcut dostlar bilginiz olsun.

 

Mevzu güncelleme zamanı : 11 Nisan 2020 17:10.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir