Okan Çabalar

Okan Çabalar Biyografisi

Okan Çabalar, 11 Ağustos 1980 tarihinde İzmir’de öğretmen bir ebeveynin evladı olarak dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesinden iki senelik satış yönetimi bölümünü okuyarak mezun oldu. Barmenlik, balıkçılık, satış danışmanlığı şeklinde işlerde çalıştı.

Tiyatro hayatına İzmir’de amatör tiyatro çalışmalarıyla başladı. Işıl Kasapoğlu’nun İzmir’deki “Bir Varmış Asla Yokmuş” adlı oyununun seçmelerine girdi, kazanmıştır. Sonrasında . İzmir Sanat Tiyatrosu, Aysa Prodüksiyon Çocuk Tiyatrosu ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmış oldu. Peşinden prodüksiyon tiyatrosuna girdi. Gişecilikten tutun da poster asmaya kadar birçok iş yapmış oldu. Sonrasında oranın sahibi onu Sumru Yavrucuk’la tanıştırdı. Onun asistanı oldu.

Sonrasında aklına bar tiyatrosu yapmak geldi. İstanbul’a gelme sonucu aldı. Bir oyun yazdı. Dört kişilik bir ekip, 15 gün içinde oyunu çıkardı ve oynadı. 2011 senesinde “5’er Beşer” adlı tv dizisinde oynarken Gülse Birsel tarafınca beğenilip yeni teklifler aldı.

Ata Demirer’in baş rolünü oynadığı Eyyvah Eyvah ve Eyyvah Eyvah 2 filmlerinde rol aldı. 2010 senesinde BKM bünyesinde televizyonda gösterilen Şen Yuva dizisinde oynadığı Tankut Sıkıcan karakteri ile geniş bir fanatik kitlesine ulaştı ve gene 2011 senesinde televizyonda gösterilen 5 er Beşer projesindeki oyunculuğu ve yarattığı tiplemeler ile dikkat çekti.

Okan Çabalar, 2012 – 2014 yılları aralığında “Yalan Dünya” dizisinde Gülse Birsel’in Çabalar için hususi olarak yazdığı bir karakter olan Bünyamin’i canlandırdı. Dizide Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Sarp Apak, İrem Sak, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan ile birlikte oynadı.

Ödülleri :
2013 – Antalya Tv Ödülleri – Güldürü Dizisi En İyi Destek Adam Oyuncu – Yalan Dünya

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Organize İşler: Sazan Sarmalı (Taklacı Ziya)(Beyazperde Filmi)
2017 – Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (Metin)(Beyazperde Filmi)
2016 – Geldim Gördüm Güldüm Show (Tv Programı)
2015 – Eğlendirme Dairesi (TV Dizisi)
2012 – İnsanlar Alemi (Hakkı) (TV Dizisi)
2012 – 2014 – Yalan Dünya (Bünyamin) (TV Dizisi)
2011 – Eyyvah Eyvah 2 (Beyazperde Filmi)
2011 – 5’er Beşer (Hakkı) (TV Dizisi)
2010 – Şen Yuva (Tankut) (TV Dizisi)
2010 – Eyyvah Eyvah (Berber Murat) (Beyazperde Filmi)
2009 – Bahar Dalları (Ali) (TV Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir