Okul tatili uzuyor mu ? Okul tatil süresi uzatılacak mı ?

Merhabalar geçtiğimiz hafta dinlence edilen okullar ile ilgili olarak bilhassa toplumsal medya üstünden bir oldukca yalan ve yanlış haber yapılıyor o sebeple siz kıymetli okurlarımıza bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk.

 

Güncelleme : 24 Mart 2020 15:39

Merhabalar Tekrardan , bugün Eba ile uzaktan eğitim başladı ve sizlere o mevzu ile ilgili olarak bir yazı hazırlayacağız. Muhtemelen bu hafta içinde yapılacak eleştiri toplantılar ile okulların açılma süresi ve uzaktan eğitim programı devam edecek ve sanıyorum Hem Sıhhat Bakanlığı hem Milliği Eğitim Bakanlığı öğrencilerin can güvenliği açısından en yararlı kararları alıp bu süreci başarıya ulaşmış bir halde yönetecekler.

 

Bilhassa toplumsal medya üstünden meydana getirilen açıklamalara kulak asmayın merak ettiğiniz mevzularda en doğru ve resmi izahat Ulusal Eğitim Bakanlığı resmi twitter hesabı üstünden yapılacaktır vereceğim bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Peki eğitim durumu ne olacak derhal başlamış olalım ,

16 Mart pazartesi – 22 mart Pazar günü arası resmi dinlence olarak deklare edildi.

22 Mart Pazartesi – 27 Mart Cuma günü ise Uzaktan eğitim ile eğitim verilecek.

 

Öğretmenler okula gidecek mi ?  Şuan için öğretmenlerin okula gitmesi söz mevzusu değildir.

 

Eğitimler iyi mi verilecek Eba ve Trt üstünden paylaşılacaktır. Peki dinlence uzatılma söz mevzusu olacak mı ? Muhtemelen 22 – 27 Mart tarihleri arası eğitim sonrası corona virüsü ile ilgili olarak gelişmelere nazaran uzatılacağını düşünüyorum.

 

Okullar tekrar açılmayacak mı sorusuna cevabımız ise uzaktan eğitim süresi uzayabilir ve 2 ay içinde açılma ihtimali olabilir bu mevzuda kimse net bir informasyon veremez.

 

Şuan için paylaşacağımız bilgiler bu kadar bu mevzu hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için Mebim Davet Merkezini arayabilirsiniz. 444 0 632 arayıp informasyon alabilirsiniz. Siz kıymetli okurlarımızdan ricamız kulaktan dolma bilgilere aldırış etmeden resmi kaynaklardan verilen bilgilere ulaşabilirsiniz. Ek olarak siz kıymetli okurlarımız için eba giriş hakkında bir yazı hazırlayacağız.

Etiketler

okullar kaç hafta dinlence son dakika okullar tatili uzadimi online eğitim ne vakit başlıyor uzaktan eğitim iyi mi oluyor yök okullar ne vakit açılacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir