Olimpa AVM Başakşehir’de Açıldı

Başakşehir’in ilk ve tek avm Olimpa AVM, İstanbul Başakşehir’de 45 milyon dolar yatırımla hayata geçirildi.

FUZUL Yapı tarafınca meydana getirilen Olimpa AVM, ilçeye ve bölgeye saygınlık kazandıracak 40 milyon dolarlık büyük bir yatırım.

Benim de gelen bir e-maille haberim oldu Olimpa Alışveriş merkez’den.

Fakat internette oldukca detaylı data bulmak mümkün değil Olimpa Alışveriş merkez ile ilgili.

Bu yüzden birçok sitede yeniden edilmiş olan detayları bulabildim ve buraya da o detayları derleyip ekleyebiliyorum sadece.

Altı kattan oluşan olup bünyesinde 68 tane mağaza bulunduran AVM, tedarikçileriyle beraber bin 500 kişiye istihdam sağlıyor.

Projeyi hayata geçiren Fuzul Firmalar Grubu Başkanı Mahmut Akbal, “Başakşehir, oldukca çocuklu orta ve ortanın üstünde gelire haiz nüfusuyla gelişmeye oldukca açık. Biz boşluğu gördük ve 50 milyon dolarlık yatırımla porjeyi tamamladık” dedi.

Büyüklükleri 14 ile 400 metrekare içinde değişen mağazaları, 1350 metrekare büyüklüğündeki hipermarketi, fastfoodları kafeteryaları, beyazperde salonları, çocuk oyun alanları, fitness merkezi, mescit ve öteki toplumsal aktiviteleriyle, 14 bin metrekare alandan oluşan ve 350 vasıta kapasiteli, açık ve kapalı otoparkları, yürüyen merdivenleri, çağdaş ve süratli asansörleri, merkezî kamera ve müzik sistemi, etkin danışma hizmetleri, güvenlik, temizlik, devamlı bakımlı dış bahçe ve meydanları, otomatik yangın söndürme, son teknoloji ısıtma ve soğutma sistemi, planlı mağaza karması ile OLİMPA AVM, Başakşehir’de ticari hayata bakalım neler katacak ?

Olimpa Alışveriş merkez Nerede ?

Olimpa AVM’nin adresi şöyleki ; Başakşehir Mah. Erdem Beyazıt Cad. No:5, 1. Etap yanı Başakşehir/İSTANBUL

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir