Ömür Özdemir

Yaşam Özdemir Biyografisi

Yaşam Özdemir, Doğma gelişme İstanbul’ludur. Twitter’da “Ceri Levis” takma adıyla tanınmıştır. 1976’da Şile, İstanbul’da doğan Yaşam Özdemir, ilköğretim öğretmeni bir anne-babanın erkek evladıdır. Lisedeyken tiyatro kolundaydı. Konservatuar imtihanlarına girmesine ailesi karşı çıkmış olduğu için imtihanlarına giremedi. İşletme fakültesinde okudu.

Twitter’da ilk tanınmaya başladığı dönemlerde 08.00-18.00 mesaisi olan bir işte çalışıyordum. Bir ilaç firmasında 12 yıl İlaç mümessilliği yapmış oldu.

Yaşam Özdemir toplumsal medyada “Ceri Levis” takma adıyla ünlendi. Hayalini Twitter gerçekleştirmiş oldu “Jerry Lewis”i oldukça beğenmiş olduğu için adını Türkçeleştirerek kullandı. Twitter’da yazdığı esprili “Twit”lerle büyük bir fanatik kitlesi edindi.

Girmiş olduğu ortamlarda sözü gediğine koyan, gündeme dair kısa fakat her insanın içinden geçenlere tercüman olan sözler ederdi. Bu hususi durumunu Twitter’da kullanmaya başladı. İnsanlar yazdıklarını paylaşmaya başladılar.

Hülya Avşar, bigün kendi programında “Twitter’daki Ceri Levis’in hayranıyım” dedi. Bu açıklamayı benzerleri takip etti, meşhur adlar Levis’in yorumlarını takipçileriyle paylaştılar ve “Ceri Levis” Twitter’ın en oldukça konuşulan kişilerinden biri oldu.

Ceri Levis genel anlamda gündemle ilgili yorumlar yapıyor. Fakat onun yazılarından Demet Akalın da, Şafak Sezer de, Teoman da, Yaşam Gedik de, Soner Sarıkabadayı da nasibini alıyor. Bu durumu “Her mizahçının da takıntılı olduğu birileri vardır” diye açıklıyor. Ceri Levis’in bilhassa Demet Akalın’la ilgili yazıları oldukça konuşuluyor, oldukça beğeniliyor. Yazdıkları meşhur şarkıcıyla tanışmasına da vesile oluyor. Şimdilerde Demet Akalın’la ilgili oldukça fazla yorum yapmayan Ceri Levis “Artık dost olduk. Onu anlamaya başladım” diyor.

Ceri Levis doğrusu Yaşam Özdemir hâlâ bu mecranın en popüler isimlerinden. Üstelik artık o bir tv yazarı. Okan Bayülgen’in ekibinde editör olarak çalıştı.

Daha ilkin de Turkmax kanalında gösterilen “heberler” adlı programda Levent Kazak’ın ekibinde metin yazarıydı. Futbol hakemliği kursuna gitti.

Yaşam Özdemir hafta sonları da NTV Radyo’da Cengiz Semercioğlu’yla beraber radyo programı yapıyor.

2009 senesinde ikinci eşiyle olan evliliği bitme dönemine girmişken Twitter ile tanıştı.

Ceri Levis’in son sevgilisi, gene kendisi şeklinde bir ‘Twitter fenomeni’ olan Pucca. Ya da gerçek ismiyle Selen Işık.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Güzel Köylü (Allahın Hikmeti) (TV Dizisi)
2012 – Harem Harem (TV Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir