Önder Bekensir

Önder Bekensir Biyografisi

Önder Bekensir, 1975 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lisedeyken hobi olarak mankenlik yapmış oldu.

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde 2 yıl gezim otelcilik okudu. 1995 senesinde “Mr.Turkey” mankenlik yarışmasında ikinci oldu. İki yıl mankenlik yapmış oldu. Peşinden 1997 senesinde gittiği ABD. West Virginia eyaletinin Virginia Beach şehirindeki Atlantic University’de internasyonal işletme eğitimi aldı ve ekonomi yüksek lisansını da gene aynı üniversitede 2003 senesinde tamamladı.

10 senelik ABD döneminde, bir süre avukatlık bürosunda, sonrasında da Miami’de ‘Mind Lounge’ isminde bir restoranda işletmecilik yaptıktan sonrasında 2006 senesinde babasının vefat etmesiyle 2007 senesinde apar topar Türkiye’ye temelli döndü ve kardeşi ile beraber kimyasal tuz üreten aile şirketlerinin başına geçti. Denizli‘de Acıgöl’ün bir kısmı onların. Ailenin bir kimyasal tuz şirketi var; sodyum sülfat üretiyor. Gölden sodyum sülfat çıkarılıyor, işleniyor ve boyahaneler ile deterjan şirketlerine veriliyor.

ABD’dayken Courtney isminde bir kızla nişanlandı. Türkiye’ye dönünce askerliğini de yapmış oldu.

2007 senesinde “Fim Organizasyon” adı ile kendi şirketini açtı. İstanbul’da 3 yıl süresince Fey Grup bünyesinde; kışları Club Blackk, yazları Bodrum Bianca Beach’in işletmeciliğini yapmış oldu. 2008 yazında Reina Club’ün için CAVE isminde kendi clubünü açtı. Birçok meşhur sanatçının da konser organizasyonunu icra eden Bekensir 2010 senesinde Fim Organizasyon şirketini Nero by Önder Bekensir olarak değiştirmiştir.

2011 senesinde yapımcılığa ve sunuculuğa başlamış olan Bekensir, Beyaz TV‘de Yıldızlar Külübü adlı magazin programını hazırlayıp, sundu. Aynı yıl içinde Beyoğlu’nun en iyi kulübü Zilly Pera’da klasikleşen Salı partileriyle hafta içi partilerine boyut kazandırmıştır.
2012 Ocak-Mayıs arası İstanbul’un en nezih mekanlarından Billionaire Kulübün işletme kadrosunda yer almış ve aynı senenin yaz sezonunda Önder Bekensir, ekibiyle birlikte Bodrum Türkbükü’nde L’ocall Beach‘in işletmeciliğini yapmıştır. Son olarak 19 Eylul 2012 tarihinde Ankara’da Filistin Caddesinde, Özgür Gümüş ortaklığıyla beraber “Manastır” Kulübü hizmete açmıştır.

Önder Bekensir,2012 senesinde TV8’de gösterilen ve çekimleri Kenya’da meydana getirilen Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Önder Bekensir ile beraber Billur Kalkavan, Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Burcu Çetinkaya ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Önder Bekensir, 7 Ağustos 2008 tarihinde Türkiye’nin en varlıklı işadamlarından Faruk Yalçın‘ın kızı Süreyya Yalçın ile Bodrum’da evliliğe ilk adımını attı. 3 ay sonrasında boşandı.

Önder Bekensir, 22 Ocak 2010 tarihinde Demet Akalın ile evliliğe ilk adımını attı. 27 temmuz 2010 tarihinde boşandı.

Önder Bekensir, 2013 senesinde Gamze Karaman ile beraber oldu.

Önder Bekensir, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de gösterilen “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları içinde oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yapmış olduğu 12 Nisan 2013’de ilk kısmı Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Önder Bekensir, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Günay Musayeva, Gökyüzü Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir