Önder Turacı

Önder Turacı Biyografisi

1981 Belçika doğumlu, Fenerbahçe‘nin 19 numaralı formasını giyen meşhur defans oyuncusu. Fenerbahçe’den ilkin La Louviere, Standard Liège şeklinde klüplerde forma giymiştir.

Ailesi Erzincan‘lı olan Önder Turacı, 14 Temmuz 1981’de Kemah, Belçika’da hayata merhaba dedi.

Futbola, 1986‘da hemen hemen 5 yaşlarındayken, Club Ligue‘in genç takımında başladı. 1995‘e kadar burada forma giyen Turacı, ayrılmış olduğu yıl 1998‘e kadar formasını giyeceği, Tilleur Liège‘in genç takımına geçti.

Tilleur Liège’deki futbol yaşantısına ve amatör oyunculuğa nokta koymasıyla, 1998’de profösyönel kariyerine Standard Liège takımında başladı. 2 yıl burada oynayan Turacı, 2000 senesinde Vise takımına aktarma oldu. Vise’de kısa bir süre forma giymesinin peşinden, gene aynı yıl La Louviere ile antak kalma imzaladı.

Takvimler 2002‘yi gösterdiğinde, pröfösyönel kariyerine başladığı Standard Liège ile yine antak kalma imzaladı. 2 yıl formasını yine giydirilmiş olduğu takımda 63 maça çıkan Turacı, 3 de gol’e imza attı. 2004 senesinde ilk kez Belçika ligi’nden ayrılan oyuncu, Fenerbahçe Spor Klübü ile 4 senelik sözleşmeye imza attı.

Çifte vatandaşlığı bulunan Turacı, bürokratik sebeplerden dolayı, Türk Ulusal Ekibinda oynayamamıştır. Belçika ulusal takımında oynama hakkı halen devam etmekte olan oyuncu, Fenerbahçe’de 19 numaralı formayla futbol hayatına devam etmektedir.

Öteki Bilgiler

Pozisyon: Defans

Boy: 186

Kilo: 79

Ayakkabı no: 43
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir