Öykü Serter

Öykü Serter Biyografisi

Öykü Serter, 26 Şubat 1975 tarihinde Ankara’nın Çankaya semtinde dünyaya gelmiştir. Ankara Ted Kolejinden mezundur. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. Ek olarak Latin Dili ve Edebiyatı okudu. Galatasaray Üniversitesi’nde Radyo-TV yüksek lisansı yapmış oldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nde sinema-medya doktorasına devam ediyor.

Öykü Serter, kurbağa branşında ulusal ekip düzeyinde yarışan bir yüzücüdür. Yüzme branşında 250’si altın olmak suretiyle toplam 800 madalya kazanmış. Öykü Serter, 1.67 uzunluğunda ve 47 kilo olmasına karşın sporcu olmasının naturel bir sonucu olarak; bir karı için oldukça kaslı sayılacak şekilde adaleli, atletik bir vücudu var.

Medya sektörüyle Capital radio da dj lik yaparak tanıştı. Peşinden Number One Fm’de çalışmıştır. Sonrasında Cine 5’te gösterilen “5’de 5” adlı müzik programıyla dikkat çekti. 5 te 5’ten sonrasında bir süre haber/ belgesel programı hazırlamış ondan sonra da konuklu müzik programı sunmuştur. En büyük özelliklerinden biri tüm metinlerini kendisi hazırlamasıdır. Biri Bizi Gözetliyor “BBG” adlı programın gösterilen tüm bölümlerini sundu. Osmanlıca merakının yanı sıra kendi yarattığı “sevgili izlekler” cümlesi de epey dikkat çekmiştir. Biri Bizi Gözetliyor’dan sonrasında Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı yarışma programlarınında olmazsa olmaz sunucusu olmuştur.

Öykü Serter oyunculuk tutkusu ile iki de dizi filmimizde oynamıştır.

Uzun soluklu ilişkiler kuran Öykü Serter 1999 2005 arasındaki altı yıl Kargo Grubu’nun solisti Koray Candemir‘le arkadaşlık etti. Sonraki dönemde Senkron TV’nin sahibi Levent Altınay’la beraber oldu.

2006 senesinde Öykü Serter ile Ragga Oktay’ın beraber hazırladıkları (Bilimsel Uygulama Merkezi) “B.U.M” adlı yarışma izleyicilerden büyük ilgi görmüş oldu.

14 Temmuz 2007 Cumartesi günü evinden spor yapmak için çıkan Öykü Serter, yan komşusunun Pitbul eşeysel köpeğinin saldırısına uğramış ve sol uyluk kemiği ve iki ayak bileğinden yaralanmıştır.

2010 senesinde TRT1’de Bank Asya 1.Lig Günlüğü ve MasterChef Türkiye adlı programı ve 2011 senesinde Yıldız TV’de gösterilen Yıldız Akademi’nin sunucusu olmuştur.

2014 yılının Eylül ayında başlamış olan ve Öykü Serter‘in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile birlikte yapmış olduğu “Bu Biçim Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile beraber jüri görevi yapmış oldu.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlamış olan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yapmış olduğu 2.sürem “Bu Biçim Benim” adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, Uğurkan Erez, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile beraber jüri görevi yapmış oldu.

Acun Ilıcalı‘nın kanalı TV8‘de 2015 temmuz ayında başlamış olacak olan ve sunuculuğunu Öykü Serter‘in yapacağı ‘Rising Yıldız‘ (Yükselen Yıldız) yarışmasında, Mustafa Sandal, Demet Akalın ve Fuat Güner ile beraber jüri üyeliği yapmış olacaktır.

2016 yılının başlangıcında başlamış olacak olan 5.sürem İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya da oturacak.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında gene sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.

Öykü Serter , 18 Nisan 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlamış olan “Fenomen” adlı yarışmanın sunuculuğunu yapmış oldu.

21 Kasım 2016 tarihinde başlamış olan “İşte Benim Stilim” 7. Sürem yarışması Tv8 ekranlarında yayınlanacak ve sunuculuğunu gene Öykü Serter‘in yapacağı yarışmanın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, İvana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez olacaktır. Konuk jüri olarak Kerimcan Durmaz haftanın bir günü yarışmada olacak.

Filmleri :
2004 – İstanbul Şahidimdir (Dizi)
2006 – Ahbir Polis Olsam (Dizi)

Sunmuş olduğu Yarışma Programları :
Bu Biçim Benim
Anadolu Ateşi
Akademi Türkiye
Biri Bizi Gözetliyor
Çömez Birlik
B.U.M.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir