PlayStation 4 Ne Zaman Çıkacak

Cnet Türkiye üstünde PlayStation 4 konsolunun Ne Süre Çıkacağına dair yorumlara yer verilmiş..

Cnet üstünde yer edinen haberde Xbox,  Nintendo ile PlayStation rekabetine değinilerek  konsol dünyasında nerede ise tüm üreticilerin ortalama 5 yılda bir oyuncuların karşısına yeni bir modelle çıkmayı neredeyse bir alışkanlık haline getirdikleri yorumlarına yer verilmiş.

Sonrasında meydana getirilen yorumlarda bu sürenin bundan sonrası için uzayabileceği belirtilmiş.

Buna bakılırsa Nintendo, Sony ve Microsoft’tan gelen haberlere bakılırsa yeni konsol çıkarma süresi artık 5 yıldan 10 yıla uzayacak. Şu sebeple son olarak çıkarılan modeller donanımsal olarak oldukça güçlüler ve hala peynir ekmek şeklinde satılıyorlar.

Yorumlar şu şekilde devam ediyor ;

“Bunun yanında hareket algılayıcı sistemlerle oyun oynamak şeklinde yenilikler de mevcut konsollara adapte edilebiliyor. Sony bunu Move ile Microsoft ise Kinect ile başardı.

Öte taraftan oyun üreticisi firmalar da yeni bir sisteme geçmek zorunda kalmadıkları ve mevcut konsollarla istedikleri oyunları tasarlayabildikleri için memnunlar.

Oyunculardan da daha süratli çalışan, daha iyi grafikler sunan bir konsol isteği gelmiş değil.

Tüm bunlar göz önüne alındığında PlayStation 4 ya da Xbox 720 şeklinde bir konsolla en erken 2015 yılı civarlarında karşılaşabileceğiz şeklinde görünüyor. Hatta bu süre oldukça daha ileri bir tarihe bile uzayabilir…”

Hayhay.net olarak biz de fiyatların olabildiğince uygun sayılara düşmesini arzu ediyoruz. Konsol dünyasında ne süre nasıl biteceği tam olarak belli olmaz fakat Cnet üstünde meydana getirilen yorumlara dikkat edilmesi gerektiği kanaatindeyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir