Plesk Panel, Cpanel ve Direct Admin Panel Girişleri

Internet sayfası sahipleri için kolaylık olacağını düşündüğümüz bir paylaşım yapmak istedik. Veritabanı , PhpmyAdmin, site yedekleri , ftp ve mail hesapları benzer biçimde birçok özelliği yönetmemizi elde eden hosting panellerinden Plesk, Cpanel ve Direct Admin açık oturum girişlerinin iyi mi yapılacağına değinelim.

Örnek olarak sitemiz kisacaozeti.com olsun. Hayhay.net domainin arkasına getireceğimiz rakamlarla çeşitli panellerde iyi mi giriş yaptığımızı görelim.

CPANEL GİRİŞİ : Eğer kullandığımız açık oturum Cpanel ise kisacaozeti.com:2082 adresini yazarak  giriş sayfasına gelir ve karşımıza gelen sayfada ise kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak gireriz.

Direct Admin Açık oturum Girişi : Eğer kullandığımız açık oturum Direct Admin açık oturum ise kisacaozeti.com:2222 adresini yazarak  giriş sayfasına gelir ve karşımıza gelen sayfada ise kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak gireriz.

Plesk Açık oturum Girişi : Eğer kullandığımız açık oturum PleskPanel ise kisacaozeti.com:8443 adresini yazarak  giriş sayfasına gelir ve karşımıza gelen sayfada ise kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak gireriz.

Whm girişlerinde ise örnek olarak kisacaozeti.com:2086 şeklinde giriş yapabiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir