PTT 1. Lig

Geçtiğimiz sürem Bank Asya’nın sponsorluğunun sona ermesinin arkasından TFF 1. Lig’in yeni sponsorunun ve yeni isminin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyordu. Anlaşılan o ki TFF 1. Lig için yeni sponsor ve yeni isim bulunmuş.

TFF’nin 1. Lig’in adı için PTT Genel Müdürlüğü ile isim anlaşması yapmış olduğu yönündeki haberler bilhassa internette yer bulduktan sonrasında mevzuyu www.kisacaozeti.com üstünde de değerlendirmek istedik.

Ilk olarak haber hemen hemen tam anlamıyla kesinlik kazanmadığı için ve resmi imzalar  basın ile kamuoyuna duyurulmadığı için mevzu hakkında oldukça kati ifadeler kullanmamak lazım. Yalnız malum bir gerçek Türkiye’de bilhassa alt liglerin oldukça daha çok desteklenmesi gerektiğidir. Bilhassa Bank Asya şeklinde iddianın ve heyecanın oldukça olduğu ve Süper Lig’e en yakın kademede bulunan bir futbol liginin desteklenmesi oldukça daha çok önemlidir diye düşünüyoruz.

Üst liglerin beslenmesi, yeni yeteneklerin ortaya çıkarılması için 1. Lig oldukça mühim ve bu ligin seyir zevkini, standardını, niteliğini arttırabilecek en uygun destek yollarından birisi de sponsorluk mevzusuydu. Vatanımızda son yıllarda sponsorluk mevzusunda ciddi aşamalar katedildi. Bilhassa futbolda bunun canlı örneklerini gördük. Tff 1. Lig’de Bank Asya sponsorluğu bunun güzel bir örneğiydi. Hatta bir ihtimal Bank Asya markası bu ligin isminin önüne o denli yapıştı ki ligin yeni ismine alışmak birçok şahıs için zor gelebilir. Bakalım yeni ismiyle Ptt 1. Lig’de önümüzdeki dönemde neler olacak ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir