Rachel Bilson

Rachel Bilson Biyografisi

Meşhur gençlik dizisi The O.C.’deki Summer Robets karakteri ile tanınan A.B.D.’li beyazperde ve dizi oyuncusu. 2006 senesinde The Last Kiss ile birlikte beyazperde hayatına da adım atan genç oyuncu, 2008 senesinde gösterime giren Jumper ile birlikte Holywood’un oldukça kazanan aktristleri arasına girmeyi başardı.

Rachel Sarah Bilson, 25 Ağustos 1981 tarihinde, Janice ve Danny Bilson çiftinin ilk evladı olarak, Los Angeles, California, A.B.D.’de dünyaya geldi. Terapist olan anası ve yazar olan babasının 1997 senesinde boşanması üstüne anası ile yaşayan Bilson, babasının ikinci evliliğinden olan Hattie adlı üvey bir kardeşe haiz.

1995 senesinde, arkadaşları ile birlikte büyük bir otomobil kazasına karışan ve de birkaç gün komada kalan Bilson, bu vakadan sonrasında asi ve kendisine zarar veren gençlik tavırlarını sona erdirmeye ailesine yemin etti ve de aynı yıl Walter Reed Ortaokulu’ndan mezun oldu. 1995 senesinde Notre Dame Lisesi’ne kayıt olan Bilson, lisede okumuş olduğu sırada tiyatro çalışmalarında bulunmuş oldu ve de Bye Bye Birdie, The Crucible benzer biçimde öenmli müzikallerin uyarlamalarında yer aldı.

1999 senesinde, liseden mezun olmasının arkasından Grossmont College’a kayıt olsa da, kısa bir süre içinde babasının tavsiyesini dinleyip oyunculuk kariyerine adım atmak için okuldan ayrıldı. 2000’li yılların başlarında pek oldukça reklam filmimizde rol alan Bilson, 2003 senesinde Buffy the Vampire Slayer ve 8 Simple Rules adlı dizilerde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Rachel Bilson’a şöhretin kapılarını açan emek verme ise, 2003 senesinde başlamış olan gençlik dizisi The O.C. oldu. 20032007 yılları aralığında dizinin 92 bölümünde yer edinen genç oyuncu, canlandırdığı Summer Roberts karakteri yardımıyla 2005 senesinde Teen Choice Awards’da en iy hanım oyuncu ve en seksi hanım oyuncu alanlarında ödüle layık görüldü. Maxim dergisi, 2005 tarihindeki En Seksi 100 Oyuncu sıralamasında, Bilson’u altıncı sırada gösterdi.

İlk beyaz perde deneyimini, 2006 senesinde, başrollerini Zach Braff ile birlikte paylaşmış olduğu The Last Kiss adlı duygusal güldürü filmi ile yaşayan güzel oyuncu, 2008 senesinde bilimkurgu filmi The Jumper ve 2009 senesinde, gene bir duygusal güldürü olan New York I Love You’nun kadrosunda yer aldı.

2007 senesinde Chuck, 2010 senesinde ise How I Met Your Mother adlı güldürü dizilerinde konuk oyuncu olarak yer edinen Bilson’ın gelecek projeleri içinde, 2010 senesinde gösterime girecek olan Waiting for Forever yer ediniyor.

The Jumper’ın setinde tanıştığı ve kendisi benzer biçimde bir oyuncu olan Hayden Christensen ile 2006 senesinde birlikte olan Bilson, meşhur oyuncuyla 2008 senesinde nişanlandı. Adam dergilerinden gelen teklifleri reddeden güzel oyuncu, vücudunun gizli saklı kalması icap ettiğini ve iş yaşamı ile hususi yaşamının karıştırılmaması icap ettiğini her fırsatta dile getiriyor.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir