Rafael Cemo Çetin

Rafael Cemo Çetin Biyografisi

Rafael Cemo Çetin, 1992 senesinde Almanya, Berlin‘de dünyaya gelmiştir. Anası Alman Rebekka Haas, babası film yönetmeni Sinan Çetin’dir. Babasının ilk evliliğinden Rüzgar (d.1985) isminde bir abisi var. Babasının ikinci evliliğini bununla beraber filmlerinde sinamatograf olarak çalışan Rebekka Haas ile yapmış olduğu evliliğinden Orfeo Çetin (d.1994), Tess Sahara Çetin (d.1996) adlarında kardeşleri vardır. Rafael Cemo Çetin, New York’ta bir Amerikan lisesinde okuduktan sonrasında, New York’ta SVA School of Visual Art’ta yönetmenlik okudu. Oyunculuk dersleri de aldı. New York’ta dört yıl süresince beyaz perde eğitimi aldı.

Rafael Cemo Çetin, çocukluğu Almanya’da geçmiş, sonrasında ABD’ya okumaya gidince New York‘ta yaşamaya adım atmıştır.

Rafael Cemo Çetin, 2002 senesinde yönetmenliğini babası Sinan Çetin‘in yapmış olduğu “Duygusal” filmimizde müzisyen Teoman‘ın çocukluğunu oynadı.

2012 senesinde yönetmenliğini babası Sinan Çetin’in yapmış olduğu “Çanakkale Evlatları” filmimizde Haluk Bilginer, Wilma Elles, Oktay Kaynarca, Rebekka Haas, Orfeo Çetin, Göksel Kaya, Yavuz Bingöl ile birlikte rol aldı.

2019 senesinde yapımcılığını da yapmış olduğu “New York in New York” filmimizde New York‘lu bir fotoğrafçı olan Dylan karakterini canlandırmıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2019 – New York in New York (Beyazperde Filmi)

Oyuncu :
2019 – New York in New York (Dylan) (Beyazperde Filmi)
2018 – Yaşamayanlar (Tv Dizisi)
2018 – Istasyon (Beyazperde Filmi)
2012 – Çanakkale Evlatları (Beyazperde Filmi)
2002 – Duygusal (Çocuk Gökhan) (Beyazperde Filmi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir