Rahmi Aygün

Rahmi Aygün Biyografisi

TRT’nin eski spikerlerindendir.

Rahmi Aygün, 1955 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Baba adı Ahmet, anne adı Gönül’dür. Aslen Kastamonu, Devrekani, kızacık köyüne kayıtlıdır. Ankara Cumhuriyet Fen Lisesinde okudu.

Rahmi Aygün, meslek yaşamına 1984 senesinde İzmir Radyosu’nda spiker olarak başladı. 1988 ve 2001 yılları aralığında TRT’de ana haber bülteni spikerliği, naklen gösterim spikerliği, harp bölgeleri dahil yurt dışı, yurt içi muhabirlik ile TRT’de baş spikerlik ve eğitmenlik görevlerinde bulunmuş oldu.

2001 senesinde TRT’den emekli olan Rahmi Aygün, 2004 senesinde kurulan Kanal B Televizyonunun kuruluşunda vazife aldı ve 2006 yılına kadar Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü.

Rahmi Aygün, Kanal B’den ayrıldıktan sonrasında Mozaik Tv ve Toprak Tv Genel Müdürlüğü görevini yapmış oldu. Son olarak Kayseri’de E Haber Televizyonu’nun kuruluşunu gerçekleştiren ve Genel Gösterim Müdürlüğü görevinde bulunan Rahmi Aygün, Sonrasında 2013 senesinde Halk Tv’ye geçti.

Anka Enstitüsünde de yazarlık yapkaktadır.

Şu anda sektörde bulunan birçok spikerin eğitmeni de olan Rahmi Aygün, Halk TV’de haberleri sunmakta ve dönem programları ile münakaşa programları da hazırlamaktadır.

Türk Dil Kurumu’nun web sitesindeki sesli sözlüğünü Göksel Durna ile birlikte 12 günde ortalama 70 bin sözcük okuyarak seslendirmiştir.

1 Nisan 2019 tarihinde Halk Tv‘deki işine son verildi.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir