Sachin Tendulkar

Sachin Tendulkar Biyografisi

Sachin Ramesh Tendulkar, 24 Nisan 1973 tarihinde Hindistan’ın Bombay şehrinde dünyaya gelmiştir. Anası Rajni sigortacı, babası Ramesh Tendulkar müzik direktörüdür.Bir abisi,iki kardeşi vardır. Sachin Tendulkar, “Sharadashram Vidyamandir” Lisesine gitti.

Lisedeyken eski kriketçilerden olan “Ramakant Achrekar” Sachin Tendulkar’a koçluk ve akıl hocalığı yapmış oldu. Sachin Tendulkar saatler boyu ve günlerce ağlara top göndererek kriket çalıştı bu mevzuda ustalaştı. 13 yaşlarındayken Hindistan Kriket Kulübüne kabul edildi. Hindistan benzer biçimde bir kriket seven ülkede bir numara olmuştur.

14 yaşlarında iken kriket 1987 Dünya Kupasında oynadı.

1992 senesinde, 19 yaşlarındayken İngiliz kriket ekibi “Yorkshire”e aktarma oldu. 2011 Kriket Dünya Kupasını Hindistan ekibi onun yardımıyla kazanmıştır.

Sachin Tendulkar, 24 Mayıs 1995 yılından beri çocuk doktoru Anjali Tendulkar ile evlidir. Sara ( d.12 Ekim 1997) ve Arjun ( d.24 Eylül 1999) isminde iki evladı vardır.

Sachin Tendulkar, 2007 senesinde Meksika’da inşa edilen Meksikalı Mimar “Javier Senosiain” tarafınca tasarlanan salyangoz kabuğu şeklindeki fazlaca garip bir yapıda yaşamaktadır.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir