Sacit Aslan

Sacit Aslan Biyografisi

Sacit Aslan, 1953 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası meşhur gazinocu Fahrettin Aslan, anası ise Zülfiye Necla Girayer’dır. Anne ve babası 1962 senesinde boşandı.

Anası Necla Hanım’ın ilk evliliğinden olan Atilla isminde bir abisi ve kendi babasından kardeşi olan Selçuk (d.1959) isminde bir kardeşi vardır. Babasının son birlikteliği Arzu Aslan’dan olan Mehmet Aslan (d.1980) isminde bir kardeşi daha vardır.

2005 senesinde vefat eden Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan‘ın oğlu Sacit Aslan senelerce babasıyla küs kaldı. 26 Ekim 2005 yılındaki ölümünden 1,5 yıl ilkin barışmışlardı. Babasının ölümünden sonrasında da, babasının kendisine zorla mirastan feragat sözleşmesi imzalattığını iddia etmiş ve mirastan hisse için babasının son eşi Zeynep Arzu Aslan ve oğlu Mehmet Aslan‘a dava açmıştı. 2011 senesinde da zihinsel engelli abisine miras kalan başta Caddebostan Migros’un 1/8’i olmak suretiyle pek fazlaca taşınmazın kira geliri için kanser tedavisi gören 80 yaşındaki öz annesine dava açmıştı.

Sacit Aslan’ın 1977 senesinde evliliğe ilk adımını attı, 1991 senesinde boşandı. 14 yıl devam eden ilk evliliğinden Zeynep isminde bir kızı vardır.
Sacit Aslan, 1991 senesinde Yasemin Kutsi ile ikinci evliliğini yapmış oldu.

Sacit Aslan, 2013 senesinde gazeteci Pelin Çini ile birlikte Tv8′de Hafta İçi Her Sabah ‘Aramızda Kalsın’ magazin programını sundu. Haziran 2013 tarihinde çekilme etti.

2016 yılının Şubat ayından itibaren her sabah 08:45’de TVEm’de Ferhan Tülmen‘in moderatörlüğü; Sacit Aslan ve Erol Köse‘nin yorumlarıyla ekrana gelen “Her Şeyi Konuşalım” isminde programda vazife yapmış oldu.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir