Sayın Bakanım Tv Dizisi

Televizyonda 2004 senesinde garip bir proje olarak gösterime girmişti Sayın Bakanım Tv dizisi..

Benim de oldukça dikkatimi çeken ve hoşuma giden bir projeydi aslen. Fakat televizyonda fazla uzun ömürlü olmadı bu proje. O vakit için de bu projenin dışarıdan devşirilen bir proje bulunduğunu duymuştum fakat 2010 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde dizi aniden aklıma erişince yaptığım kısa araştırmada gördüğüm kadarıyla 2004 senesinde Atv kanalında gösterilmiş bu dizi ve İngilizler’in meşhur sit-com klasiği “Yes Minister”ın MedYapım tarafınca hazırlanan yerli versiyonuymuş..

Dizi yanılmıyorsam 10 – 13 bölüm kadar yayında kalmıştı. Haluk Bilginer’i Tatlı Yaşam dizisindeki benzer biçimde başarıya ulaşmış bulmuştum. Yanılmıyorsam Haluk Bilginer dizide müsteşar rolünü canlandırıyordu. Bakan ise Kenan Işık idi. Haldun Dormen ve Ali Sunal benzer biçimde adlar de bu dizinin kadrosunda yer alıyorlardı.

Mevzusu hakkaten gülünç olan bir diziydi. Aslına bakarsanız kaynak politika olunca güldürü için araç-gereç fazlaca oluyor. Siyasette işlerin iyi mi yürüdüğünü ve siyasetçilerin durumlarını gülünç bir halde dile getiren bu dizinin en azından tekrarının yayınlanmasını yada yine çekilmesini hakkaten fazlaca isterim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir