Şebnem Schaefer

Şebnem Schaefer Biyografisi

Şebnem Schaefer, 9 Şubat 1984 tarihinde Almanya Frankfurt’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Jennifer Şebnem Macide Simone Schäfer’dır. Anası “Fatma Lale Schaefer” Türk, babası Alman’dır. Babası evlendikten sonrasında müslüman olmuştur. Kendisinden 11 yaş büyük bir ablası vardır.

15 yaşlarında Modellik hayata geçirmeye başladı. Frankfurt’ta okumuş olduğu liseden 2003 senesinde mezun oldu. Sonrasında Frankfurt’taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde 2 yıl Türkoloji eğitimi, 1 yıl de Kültür insanbilim ve Avrupa Etnolojisi, ve yandal olarak Ruh çözümü okudu. Devam mecburiyetinden dolayı iki kısmı de yarım bırakmak mecburiyetinde bırakıldı. 2006’da Almanya’da CDU’ya (Hristiyan Demokrat Partisi) üye olarak politika ile de ilgilendi. Mart 2006 tarihinden Ekim 2009 evveliyatına kadar Türkiye’de bulunmuş oldu. 2009 senesinde Almanya’ya döndü Sonrasında anda Fern Universität in Hagen’da Politika ve Kamu Yönetimi okudu.

İyi aşama Almanca, Türkçe, İngilizce, Fransızca bilen Şebnem Schaefer, ek olarak 5 yıl Latince ve 4 yıl Fransızca okudu ve Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde yarım bıraktığı Türkoloji eğitimi esnasında Arapça dersleri de aldı. 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi aldı.

17 yaşlarındayken Türkiye‘de ‘Ford Models Supermodel of the World’ yarışmasında birinci oldu.

Modellikten başka dizi-tiyatro oyunculuğu ve yarışma-çocuk programı sunuculuğu yapmış oldu. Bazı filmlerde ve reklamlarda oynadı. Akıllı Triko’nun mayo reklamlarında oynadı.

2002 senesinde Acun Ilıcalı‘nın muhabir olduğu yıllarda “Acun Firarda” programının moda kısmı için San Francisco, Santo Domingo şeklinde şehirlerde defileler yapmış oldu.

Şebnem Schaefer, 2000 yılından 2002 yılına kadar iki yıl futbolcu Ahmet Dursun ile dost oldu. 2005 yılının Mayıs ayından itibaren manken Şenol İpek ile 1 yıl nişanlı kaldı. Özcan Deniz ile de uzun süre adı anıldı. Sevgilisi İlhan Doğan’dan olaylı bir halde ayrıldı.

2007 senesinde Show TV‘de büyük ses getiren Buzda Dans adlı yarışmada meşhur rakipleriyle buz pateni yapmış oldu.

2008-2009 sezonunda Çetin Akcan’ın yazıp, yönettiği ve iki bölümden oluşan “Eros Barıncak” adlı tiyatro oyununda, Yalçın Menteş (Baba), Parla Şenol (Pansiyoncu hanım), Kaan Taşaner (sevgili) ve ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak olan manken Şebnem Schaefer (kızı) oynadı.

10 Haziran 2015 tarihinde ilerde iş adamı Murat Kadıoğlu ile evleneceğini açıklayan Şebnem Schaefer, 8 Aralık 2015 tarihinde ise sürpriz bir halde ayrılık sonucu aldı.

30 Ekim 2016 tarihinden itibaren Cihangir’de oluşturulan yeni etkinlik mekânı CreAtolye çatısı altında yer edinen Çocuk Atölyesinde 4-6 yaş grubu ufaklıklara masal anlatmaya başladı.

Sunuculuk Yapmış olduğu Programlar :
Show TV – Informasyon Yarışması: SMS Size Milyarlar Sunuyoruz
Kanal D – Almanya Özgürlük Baskı
TGRT – Yılbaşı Programı
Rhein-Main TV – Yoldam Programı
TV8 – Şebnem Schaefer’la Görkemli Çocuklar Programı
Alman-Türk Film Festivali ödül töreni
Açılışlar, hususi etkinlikler

Rol Almış olduğu Tiyatro Oyunu :
2008-2009 – Eros Barıncak (Tiyatro oyunu) Yalçın Menteş Tiyatrosu

Filmleri :
2009 – Renklerde Kaybolan Yaşam (Beyazperde Filmi)
2009 – Cadde Hikayeleri (Beyazperde Filmi)
2007 – Üç Tatlı Cadı – (Peri)(TV Dizisi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Insanın Oğlu – (Zaldabar Kız) (Beyazperde Filmi)
2005 – Emret Komutanım – (Alev Hemşire) (TV Dizisi)
2003 – Lise Defteri – (Aylin) (TV Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir