Seo Nedir Aslında Bilmediğimiz Seo Yöntemleri

Merhabalar , uzunca seneler Google arama optimizasyonu mevzusunda informasyon ve birikim sahibi oldum. Bu süreçte bir oldukca şirket büyürken bir oldukca şirkette battı ve Google bel bağlayan bir oldukca insanoğlunun kaderi devamlı değişti. Burada en mühim noktalardan 1 tanesi ise Google’nin bu kadar büyümesinin en büyük sebebi bana bakılırsa Devamlı değişiklik ve Tahmin edilememe olması ve insan hareketlerini takip edip ona bakılırsa kendini geliştirmesi oldu. Bilhassa 2010’lu yıllarda Pagerank isminde olan kabaca puanlama sisteminin istismar edilmesinden sonrasında Google neredeyse yapmış olduğu güncellemeleri bile söylemeyecek bir duruma geldi.

 

Google Aslen her seferinde internet sayfasında support bölümünde merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bir çok vakit üstü kapalı çoğu zaman ise üstü açık bir halde paylaştı. Günümüzde web sitelerinde ziyaret oranı %90 mobil %10 masaüstü durumunda bunun yanı sıra artık mobil uygulamalardan dolayı bir oldukca şahıs gereksinimlerini direk olarak mobil uygulamalar üstünden giderdiği için bizlerinde bu mevzuda kendini geliştirmesi istendi. Geçtiğimiz yıllarda Ssl ile ilgili bir güncellemeden bahsedildi sonrasında mobil hızlılık ile ilgili sıralamalarda etkili olacağı bilgisi verildi. Bir oldukca kişinin bilmediği vaka ise şuana kadar Google ürünlerinin hayatımızın her kesiminde olduğuydu. Bilhassa Android cihazlar , mobil tarayıcılar , arama motorları ve daha fazlası yardımıyla Google hepimizi tanıyor ve neler yapmak istediğimizi biliyor. Buda ilgi alanına dayalı tanıma ve önerme diye tabir ettiğim bir vaka olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi buraya kadar birşeyler geveledik ve aslolan mevzumuza gelelim.

 

İlk olarak Google eğer bir web siteniz var ise sizden şunu istiyor, sitenize gelen kullanıcı aramış olduğu bilgiye doğru ve güvenilir olarak ulaşırken bununla beraber süratli bir gezinme olanağına haiz olursa kullanıcıyı memnun etmiş olacak bu süreçte kendi otoritesi artarken sizide ödüllendirecek. Ne yazıkki günümüzde bir oldukca webmaster bana bakılırsa Webmaster talibi kolay yoldan para kazanma ardında ziyaretçi memnuniyetini gözetmiyor yada ilk önceliği kazanç olduğundan başarıya pek yaklaşamıyorlar.

 

Netice Kısmı : Oluşturacağınız internet sayfasını ilk olarak bir kullanıcı gözüyle kendiniz inceleyip paylaştığınız içeriklerin yada paylaşımların ne kadar emsalsiz olduğu sitenize giren ziyaretçinin sitenizden çıkıp başka bir siteye bu içerik ile ilgili girme isteğinin olup olamayacağını hesaplayıp tüm talepleri karşıladığınızdan güvenli olmanız sizlere oldukca yarar elde edecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir