Tanem Sivar

Tanem Sivar Biyografisi

Tanem Sivar, 1980 senesinde New York’da dünyaya gelmiştir. Birsin isminde bir kız kardeşi vardır. Yedi yaşlarında iken ebeveyni boşanmıştır. Annesinde kalan Tanem anası (boşanınca) Ayşegül Özbudun ve kız kardeşi ile birlikte New York’dan İstanbul’a 1987 senesinde taşınmışlardır. Hususi Marmara Kolejiden mezun oldu. Ondan sonra ABD Birleşik Devletlerine giderek California’da San Diego State Üniversitesi İletişim fakültesi Tv, beyaz perde bölümünden mezun oldu.

Türkiye’ye döndükten sonrasında bir dönem Fox TV‘de çalıştı. 2005 yılından sonrasında 5 yıl süresince Acun Ilıcalı‘yla beraber çalıştı. 2005 2006 yılları aralığında Acun Firarda programı esnasında Acun Ilıcalı ile dünyanın dört bir yanını adım adım gezdi. Uzun seneler Survivor, Fear Factor, Var Mısın Yok Musun?, Beceri Sizsiniz şeklinde programlarla Acun Medya bünyesinde yapımcılık ve sunuculuk yapmış oldu.

Yiğit Özşener ile “Sen Hak Ediyorsun”, Lig TV’de Melih Gümüşbıçak ile “21” ve “Nedir Ne Değildir?” adlı spor programını sundu.

2010 senesinde 4 ay şovmen Beyazıt Öztürk ile nişanlı kaldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde medya ve kontakt üstüne ders verdi.

2013 Ekim ayı itibariyle CNN Türk‘te “Cumartesi sabahları iki kahve arası” adlı programı sunmaktadır.

Tanem Sivar, 2013 senesinde, Yapımcısının Fatih Aksoy olduğu Med Yapım imzalı “Umutsuz Ev Hanımefendileri” dizisinde Sibel karakterini canlandırdı. Dizide başrolleri Evrim Solmaz‘ın diziden ayrılması üstüne diziye giren Deniz Uğur, Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Özge Özder canlandırmıştır.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaristliğini Onur Meşhur‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği “Ötelerde Arama” adlı filmin yönetmenliğini Türkan Şoray meydana getirecek. Yağmur Ünal, ek olarak bir yaşam hanımını canlandıracağı bu filmimizde ilk kere oyunculuk da meydana getirecek. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Tabiat Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri şeklinde oyuncular olmuştur.

Aralık 2015 senesinde ulusal yelkenci Edhem Dirvana ile Avustralya’da evliliğe ilk adımını attı. 23 Ağustos 2017 günü Süleyman Dirvana isminde bir oğlu oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Ötelerde Arama (Beyazperde filmi)
2012 – 2013 – Umutsuz Ev Hanımefendileri (Sibel) (Tv Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir