Tavuk Salatası Tarifi

Şimdi bir Tavuk Salatası tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Diyeceksiniz nerden çıktı şimdi bu tanım ? Ara sıra hayhay üstünde yiyecek tariflerine de yer veriyorduk aslen aslına bakarsanız.

Annemin internetten Tavuk Salatası tarifi öğrenmek istemesi üstüne baktığımız sitelerde birkaç değişik tanım görmemiz üstüne ve aradığımızı kolay bulamamamız neticesinde bizim sitemize de Tavuk Salatası Tarifi koyma düşüncesi geldi aklıma.

Aslen Tavuk salatası terimi genel bir kavram. Bu birazcık da size kalmış bir tanım diyebiliriz. Kullanacağınız malzemelere karar verip tavuk eti de kullanarak değişik salatalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Ben bu bölümde internette bulduğumuz ve diğerlerine gore daha değişik gördüğümüz bir Tavuk Salatası daha doğrusu Tavuk Göğsü Salatası tarifi paylaşıyorum ;

Tavuk Salatası Malzemeleri

1 Tane tavuk göğsü

7-8 dal taze soğan

5-6 ad çarliston biber

2 ad domates

1 bardak haşlanmış bezelye

tuz

limon

zeytinyağı

 ve isteğinize gore değişik malzemeler kullanabilirsiniz ( sözgelişi kırmızı köz biberi , salatalık, mayonez )

Tavuk Salatası Hazırlanışı

Tavuk gögsü bir tencerede haşlanır ve soğuduktan sonrasında dikiklenir. Taze soğanlar arzunuza bağlı olarak minik yada büyük olarak doğranır. Çarliston yada sivri biberler doğranır . Domatesler doğranır . Bezelyeler haşlanıp suyu süzüldükten sonrasında soğutulur. Tüm malzemeler karıştırılır.

Ilkin tavuk gögsü, üstüne taze soğanlar, üstüne domatesler ve biberler ve son olarak olarak domatesler ilave edildikten sonrasında tuz limon ve zeytinyağı gezdirildikten sonrasında oldukca hırpalamadan karıştırılır ve süslenerek servis yapılır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir