Toyota Gibi Adam Mı Olmak İstersin Reklamı

Son zamanlarda Tv’lerde görünen “Toyota Şeklinde Adam Reklamı” oldukça ses getirmişe benziyor.

Ne zamandır reklamlarla ilgili yazmıyordum aslına bakarsak. Normalde oldukça ilgimi çeker reklam mevzusu. Toyota’nın yeni reklamını görünce de oldukça dikkatimi çekti. Uzun süredir bu biçim bir reklam pek çıkmıyordu.

İlk ilkin “Benim Babam Toyota benzer biçimde Adam” şeklinde bir seri ile başladı bu reklam. Sanıyorum geri bildirimler iyi olacakki yeni reklam direkt Toyota Şeklinde Adam terimi çevresinde şekillendirilmiş.

Toyota’nın bayağı  olmadığı ve sıradanlılıkla özgünlük arasındaki farklar yansıtılmaya çalışılmış.

Marka üstünde değil fakat reklam üstünde yorum meydana getirecek olursak ben oldukça başarıya ulaşmış bir reklam emek vermesi olarak buldum.

Yalnız internette bilhassa lügat sitelerinde ciddi eleştiriler gördüğümü de ilave etmeliyim. Sonuçta her insanın yorumunu kendine bırakıyorum.

İşte Toyota markasının Ramiz Dayı esintisini kullandığı reklam filminin sözleri şu şekilde ;

“Fırtına benzer biçimde esmek mi istersin yoksa Hızır benzer biçimde tam zamanında yetişmek mi? Çiçek benzer biçimde narin görünmek mi istersin yoksa kaya benzer biçimde sağlam durmak mı? Kılıç benzer biçimde keskin mi olmak istersin yoksa kalem benzer biçimde geleceği yazmak mı? Başkaları benzer biçimde olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Bayağı bir adam mı? Toyota benzer biçimde adam mı?”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir