Turkcell Süperbox Çekim Gücü Arttırma Daha Verimli Kullanma

Merhabalar , ortalama 5 ay kadar ilkin bir müşterim için alternatif bir web sağlayıcısı ihtiyacı için benden talepte bulundular. Bu mevzuda bende geçtiğimiz mart ayında Türk Telekom’un yapmış olduğu %100 e varan zam sebebi ile alternatif arayışına girmiştim ilk olarak Turknet firmasına başvurup bir süre sonunda bulunduğum binada bakır kablo (türkçesi adsl ve vdsl) bulunmaması sebebi ile netspeed ve millenicom içinde kalmıştım. Netice itibari ile haziran ayından beri Millenicom kullanıcısıyım (Bu kısımları ayrı bir yazıda sizlerle paylaşacağım) buraya kadar herşey yolunda bu yaşanmış olan olaylardan dolayı Turkcell Superbox diye bir olayın bulunduğunu ve bu taşınabilir modem yardımıyla internetimi gittiğim her yere götürebileceğimi öğrenmiştim. Bu sayede bulundukları bölgede hiçbir iss’nin 4 – 5 mbps üstü bağlantı hızı sağlayamadığını öğrendiğim için kendilerini Superbox ile tanıştırdım. Mevzunun başlığında da okuduğunuz suretiyle Süperbox cihazların daha verimli kullanılması adına sizlere kendi tecrübelerimi paylaşacağım. 

 

İlk olarak bu modemleri bir cep telefonu olarak görebilirsiniz netice itibari ile sim kart ile çalışan ve gsm operatörünün elde etmiş olduğu altyapı üstünden sizlere bulunduğunuz bölgeye nazaran 4.5 g yada 3g üstünden almış olduğu hız dahilinde işlem yaptırıyor. Ben 2 değişik yere aygıt bağlattım ilk bağlanan yer adına mesele yoktu şundan dolayı 4.5G’nin tüm nimetlerinden sıhhatli bir halde faydalanıyordu müşterim, fakat aslolan gereksinim duyan yer dağın ortasında (Aslına bakarsak dağ sayılmaz ) belli bölgelerde 4.5  belli yerlerde 3g bile çekmeyen bir durumla karşı karşıya kalınca derhal Turkcell hat kullanıyorum telefonum ile 4.5g çeken alanı tespit ettim binanın içinde ofis alanı var oranın üst katında pencereye yakın bir bölge derhal aleti oraya sabitledim ve 20 mpbs’lik paketi tam verimli bir halde kullanabiliyorlar. 

 

Gelelim tavsiyeler kısmına ; ilk olarak cep telefonunuzdan Turkcell kullanıyorsanız heralde aleti kullanacağınız ev , iş yeri vb. de çeşitli alanlarda belirli aralıklarla hız testi vb. kontrolleri yapın aslına bakarsan telefon ekranında 4.5 g simgesini görürseniz o alan sizin için mukaddes alan olacaktır bu süreçten sonrasında 🙂 modeminizi o bölgeye yakın bir yere kurabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımız şu cümleyi kullanacaktır dün bulunmuş olduğu yerde en iyi bağlantı hızını alıyorken bugün alamıyorum, bunun çözümü oldukça kolay aleti kapatıp 5 dakika sonrasında yeniden açtığınızda bu mesele düzelecektir. 

 

Bu durum ile ilgili tecrübeleri , önerileri yada soruları olan arkadaşlarımızdan ricamız mevzu altında yer edinen yorum kısmında bizlerle paylaşırlarsa bu durumu hepimiz ve okuyucularımız tecrübeleri doğrultusunda öneride bulunabilir yada önerilerinizden faydalanabilir.

 

Ek olarak Turkcell Superbox Nedir diye soranlar olmuş bunuda belirmekte yarar var. Turkcell Süperonline firmasına ilişkin mobil sim kart ile çalışan ve taşınabilir bir cihazdır bu aygıt üstünde kablolu yada kablosuz olarak web bağlantısı kurmanıza yarayan bağlantılar yardımıyla bilhassa devamlı Seyehat edenler ve bulunmuş olduğu bölgede web servis sağlayıcılarının port bulunamaması ve öteki bağlantı problemlerine çözüm adına kullanılması sağlanan aygıt.

Etiketler

süperbox nedir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir