Ufuk Özerten

Ufuk Özerten Biyografisi

Eski Merkez Yargıcı Kurulu (MHK) Başkanı

Ufuk Özerten, 1951 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Makine mühendisi olan Özerten, uzun seneler Ankara Emniyetspor’da yöneticilik yapmış oldu.

1992 yılından beri Futbol Federasyonu’nda çeşitli görevler üstlendi. Futbol Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği görevini yapmış oldu. Ufuk Özerten, bu görevinden ilkin Gençlerbirliği Genel Koordinatörlüğü’nü yapmış oldu. 14 Mayıs 2006 tarihinde meydana getirilen olağan genel kurulu sonucu, asbaşkan olarak Gençlerbirliği yönetiminde vazife aldı.

1992 senesinde Üçüncü Lig temsilcisi olarak göreve başladığı Futbol Federasyonu’nda, genç takımlar sorumluluğu, federasyon temsilcileri sorumluluğu, basın sözcülüğü ve yargıcı gözlemciliği görevlerinde bulunmuş oldu.

Temmuz 2004’ten bu yana Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Ufuk Özerten 5 Mayıs 2005 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Yargıcı Kurulu (MHK) Başkanlığı görevine seçildi.

13 Temmuz 2011 tarihinde Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ufuk Özerten, 22 Nisan 2014 tarihinde çekilme mektubunu Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören‘e sundu. Federasyonun ikinci adamı olan Başkanvekili Ufuk Özerten, görevinden ayrıldı.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir