Uğur Arslan

Uğur Arslan Biyografisi

Uğur Arslan, 3 Ağustos 1972 tarihinde İstanbul’da Karagümrük’de dünyaya geldi. Bir kız kardeşi vardır. Babası işçi, anası ev hanımıdır. İlkokuldan itibaren tiyatro ve sahneyle tanıştı. İlköğrenimini İstanbul Karagümrük “Muallim Naci” İlköğretim Okulu’nda yapmış oldu. Lise eğitimini Orta Doğu Koleji’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sakarya Kampüsü Makine Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.

Üniversiteden sonrasında işe girmiş olduğu fabrikadan kısa sürede 2 ayda ayrılarak lise yıllarındaki sunuculuk ve spikerlik idealini gerçekleştirmek için Ak Radyo’da program sunuculuğu halletmeye başladı. Bir yıl sonrada Kanal 7 televizyonunda sunuculuk ve sonrasında program yapımcılığına başladı. Bir yıl sunuculuk, spikerlik eğitimini aldıktan sonrasında ABD‘da New York Film Akademisi’nde yönetmenlik eğitimi görmüş oldu.

1999 senesinde Askerliğini İzmir Narlıdere’de yapmış oldu.

Uğur Arslan daha oldukça yazdığı ve seslendirdiği şiirleriyle tanındı.

Kanal 7’de gösterilen, toplumsal yardım içerikli Deniz Feneri adlı TV programını sunmaya başladı. Eski beyazperde oyuncusu İbrahim Uğurlu ile beraber sunmuş olduğu program kısa sürede büyük ilgi görünce 1998 senesinde aynı isimde “Deniz Feneri Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği“ni kurarak Yönetim Kurulu Başkanlı’ğını yapmış oldu. 2002 senesinde başkanlığı devrederek onursal başkan olarak devam etti. Deniz Feneri davasından ifadesi alındı ve özgür bırakıldı.

TGRT‘de Yol Hikâyeleri isminde programı sundu.

2006 senesinde Uğur Arslan’ın oldukça sevilen şiirinden yola çıkılarak Osman Yağmurdereli’in yapımcılığında senaryolaştırıldıktan sonrasında Hilal Saral yönetmenliğinde çekilen “Karagümrük Yanıyor” adlı dizi filmimizde oyuncular; Uğur Arslan, Sinem Öztufan, Özlem Yılmaz, Mesut Akusta, Kamil Sönmez benzer biçimde oyuncular olmuştur.

2008 yılından 2013 yılına kadar FOX kanalının evlendirme programı “Su Şeklinde” adlı programını Songül Karlı ile beraber sundu. “Karagümrük Yanıyor” isminde Tv. Dizisi yapmış oldu. 2013 senesinde FOX kanalında Mucize Hayatlar isminde programı sundu.

Lise yıllarından itibaren yazdığı şiirlerini, ilki 2000 senesinde olmak suretiyle 3 şiir kitabında topladı.

ABD’da almış olduğu eğitim ve televizyonlardaki tecrübesiyle “Uğur Müzik, Film ve Yayıncılık” firmasını 2002 senesinde kurdu.

8 Haziran 2012 tarihinde Yıldız TV’de yayınlanmaya başlamış olan Sunuculuğunu Murat Başoğlu‘nun üstlendiği ve jürileri Erol Evgin, Hande Ataizi ve Seyfi Dursunoğlu olan “Benzemez Kimse Sana” adlı programda; Umut Erdim, Bay J, Cem Kılıç, Asena Onur Çakmak, Kendi, Ömür Gedik, Pelin Öztekin ile birlikte yarıştı.

2014 yılının Mart ayında Kanal 7’de “Uğur Arslan’la Ümit Var” isminde programı sunmaya başladı.

Uğur Arslan, 2002 senesinde Seçil Aslan ile evliliğe ilk adımını attı. Bir oğlu, bir kızı vardır.

Kitapları :
1999 – Deniz Feneri Gerçek Yaşamdan Kesitler
2009 – Vefa —
2013 – Aşkın Kanununu Yazsam Tekrardan

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Mucize Hayatlar (Sunucu)(Tv Programı)
2011 – Sen Değilim (Şahin)(Kısa Film)
2010 – Yasemince (Kendisi)(TV Dizisi)
2006 – Karagümrük Yanıyor (Ramazan)(TV Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir