Uğur Biçer

Uğur Biçer Biyografisi

Fox Tv‘de oynamaya süregelen “Savaşçı” adlı Tv dizisinde Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş karakterini canlandırmaktadır.

Uğur Biçer, 1988 senesinde İzmir‘de dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Ek olarak oyunculuk eğitimi aldı.

Uğur Biçer, Show TV kanalında yayınlanmış Düşman Kardeşler dizisinde rol aldıktan sonrasında tanınmaya başladı, arkasından Osmanlı Tokadı, Eyvah Eyvah 3 ve İnanç Odası şeklinde yapımlarda yer almıştır. Bunun yanı sıra Yandex ve Tudors Gömlek reklam filmlerinde oynamıştır.

2014 senesinde Gizem Karaca‘nın başrolde yer almış olduğu Güzel Köylü adlı dizideki görevi ile tanınır oldu. 2016 senesinde Elçin Sangu ve Sulh Arduç‘un baş rolünü üstlenen yer almış olduğu Kiralık Aşk dizisinin ikinci sezonunda diziye dahil olmuş ve bu dizide fena bir karakter olan Cevdet görevi ile seyirci karşısına çıkmıştır.

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv‘de oynamaya süregelen Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaristliğini Süleyman Çobanoğlu yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak‘ın yapmış olduğu “Savaşçı” adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Davet Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Savaşçı (Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş) (TV Dizisi)
2016 – Hanım Köylü (Göçmen İsmail) (TV Dizisi)
2026 – 2017 – Kiralık Aşk (Cevdet) (Beyaz perde Filmi)
2014 – Güzel Köylü (Sıddık Karabacak) (TV Dizisi)
2014 – Eyyvah Eyvah 3 (Hanımköylü) (Beyaz perde Filmi)
2013 – İnanç Odası (Beyaz perde Filmi)
2013 – Osmanlı Tokadı (Doğu-Bekir Ağa) (TV Dizisi)
2012 – Düşman Kardeşler (TV Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir