Uğur Gürses

Uğur Gürses Biyografisi

Uğur Gürses, iktisat ve finans sektörüyle ilgilenen kesimin Hürriyet gazetesinde takip etmiş olduğu mühim iktisat yazarlarından biridir.

Uğur Gürses, 1963 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Kısmı’nden 1985 senesinde mezun oldu.

Uğur Gürses, 1986 senesinde T.C. Merkez Bankası’nda çalışmaya başladı. Döviz kuru politikası, portföy yönetimi, döviz biriki yönetimi ve açık piyasa işlemleri mevzularında çalıştı.

1994 senesinde hususi kesime geçti; 2000 Eylül ayına kadar ticari bankalarda üst aşama yöneticilik yapmış oldu. Bankacılığı bırakarak 2000-2005 içinde CNN TÜRK televizyonunda iktisat yorumculuğu ve iktisat haber yöneticiliği yapmış oldu. Yorumculuğu 2012 senesinde SKYTÜRK360 televizyonunda sürdürdü.

1999 senesinde Yeni Yüzyıl gazetesinde başladığı günlük iktisat ve finans yazılarına, sonrasında Yeni Binyıl gazetesinde devam etti. 2001 senesinde yazılarını Köktencilik gazetesinde devam etti. 2014 Nisan ayından 2018 Temmuz ayına kadar Özgürlük Gazetesinde yazdı. Ara sıra ise tecrübelerini aktarmak için çeşitli toplantı, seminer ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer verilmiştir.

Bununla birlikte Iktisat Alla Turca adını verdiği blog sitesinde de yazılarını okurlarıyla paylaşıyor.

Ara sıra ise konuşmacılık yapıyor; Türkiye ekonomisini, gelecek on yıllarda dünya ekonomisini, mikro çapta da değişen ekonomiyi konu alıyor.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir