Uğur Pektaş

Uğur Pektaş Biyografisi

Uğur Pektaş, 16 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Anne- babası 13 yaşlarındayken boşandı. Yoga, aikido ve tai chi sporları yapmış oldu. Kocaeli Üniversitesi Otelcilik Kısmı’nde okudu. Hem de Tur rehberliği yapmış oldu, bir bira firmasının parti ekibinde organizatör olarak çalıştı. Ek olarak babasıyla ortak olduğu Otomobil tamiri ve bakım servisi dükkanı var.

2005 senesinde Kanal D’de gösterilen Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunmuş olduğu Survivor Türkiye yarışmasında birinci oldu. Sonrasında da oyunculuğa başladı. Kuşdili ve Düşler ve Gerçekler dizilerinde yer aldı. Arka Sokaklar dizisi ile büyük ses getirdi.

Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yapmış oldu, başrollerde ise Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.

Uğur Pektaş’ın Hac organizasyonu icra eden şirketi de vardır.

Uğur Pektaş, 19 Haziran 2008 tarihinde, kendisi benzer biçimde oyuncu olan sevgilisi Gamze Özçelik ile evliliğe ilk adımını attı. 30 Ocak 2010 tarihinde Murathan isminde bir dünyaya gelmiştir. 26 Aralık 2011 tarihinde boşanmıştır.

Uğur Pektaş, 2020 senesinde Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8’de 16 Şubat 2020 tarihinde başlamış olacak olan Survivor yarışmacısı oldu.

Ünlüler grubunda yarışacak olan Uğur Pektaş’nın takımında Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Sulh Murat Yağcı, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut olurken, Gönüllüler takımında ise Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Iyi sabahlar, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör yarışacak.

Yarışmanın ilk gününde sakatlık geçiriren Uğur Pektaş, 21 Şubat 2020 tarihinde meydana getirilen ilk ada konseyinde diskalifiye olarak adadan ayrıldı.

Filmleri ve dizileri :
2011 – Ekip: Vatan sana canım feda (Beyaz perde Filmi)
2006 -2015 – Arka Sokaklar (Murat Ateş) (Tv Dizisi)
2006 – Kuşdili (Yunus) (Tv Dizisi)
2005 – Düşler ve Gerçekler (Doğan Helvacı) (Tv Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir