Uğur Türe

Uğur Türe Biyografisi

Uğur Türe, 1963 senesinde Ordu‘nun Fatsa ilçesinde dünyaya gelmiştir. 1980 senesinde Ankara, Bahçelievler Tecrübe etme Lisesini bitirdikten sonrasında 1987 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu.

Uğur Türe, hekim olarak mezun olduktan sonrasında İncesu Kayseri’de Kızılören sıhhat ocağında pratisyen hekim olarak vazife hayata geçirmeye başladı.

1987-1992 yılları aralığında İstanbul Şişli Etfal Hastanesi Nöroşirürji Kliniğinde araştırma görevlisi ve sinir cerrahı olarak çalıştı.

1990- 1993 yılları aralığında University of Zurich, İsviçre‘de Nöroşirurji Kliniğinde Prof. Dr. Gazi Yaşargil‘in nezaretinde mikrocerrahi ve cerrahi nöroanatomi eğitimi aldı.

1995- 1997 yılları aralığında University of Arkansas for Medical Scienses, Little Rock, Arkansas, USA ‘da “Research Fellowship” (Araştırma görevlisi) olarak çalıştı ve Prof. Dr. Gazi Yaşargil ve Prof. Dr. O. Al-Mefty’nin nezaretinde cerrahi nöroanatomi üstüne çalışmalarına devam etti.

1997 senesinde Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim branşında Destek doçent olarak göreve başladı ve aynı fakültede 1999 senesinde Beyin ve Sinir cerrahisi doçenti oldu.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda vazife yapmış oldu ve nöroşirürji profesörü oldu.

2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Branşında Öğretim Üyesi ve Başkanlığını yürütmektedir

Dr. Türe’nin cerrahi nöroanatomi ve cerrahi teknikler ile alakalı emekleri, en mühim internasyonal nörocerrahi dergilerinde ve kitaplarda yayınlanmıştır.Çeşitli ülkelerde çağrı edilen bir konuşmacı olarak çeşitli kurultay, toplantı ve kurslara katıldı; ABD, Brezilya, Portekiz, Finlandiya, İspanya, İsviçre, İngiltere, Almanya, Çin ve Japonya dahil olmak suretiyle, “CNS Kongresi”nde “Üstün bir occipitofrontal fasikül var mı?” Temalı sunumu için “onurlu anma” ödülüne layık görüldü.

Uğur Türe, evlidir.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir