Vahap Küçük

Vahap Ufak Biyografisi

Vahap Ufak, TEMA mağazalarının başlangıcında yer edinen Mustafa Ufak ile TEMA Tüm ortaklık, LC Waikiki ve Küçükler Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı oğul Vahap Ufak’ün babasıdır.

Vahap Ufak, 1942 senesinde Malatya‘nın Doğanşehir kazasının Elmalı Mahallesinde dünyaya gelmiştir. Babası Mehmet Ufak, anası Ayşe Ufak’dür. İlkokulu Elmalı’da, Ortaöğretimini Doğanşehir’de tamamladı. Üç çocuklu bir ailenin tek adam evladı olan Vahap Ufak, askerlik görevini Ankara-Çankaya’da süvari olarak yapmış oldu. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

Vahap Ufak, 1968 senesinde Doğanşehir’e yerleşti. Doğanşehir’de de tecim ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 senesinde Ulusal Selamet Partisinin Doğanşehir’deki kuruculuğunu yaparak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 12 Eylül 1980 tarihinde askeri darbe neticesinde bu görevi bıraktı.

1983 senesinde Turgut Özal ile beraber ANAP’ın kuruluşunda vazife aldı ve Doğanşehir ilçe teşkilatını kurarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Bu görevini Turgut Özal’ın ölümüne kadar devam ettirdi.

1984 senesinde Doğanşehir Tavşantepe mevkiine çiftlik kurarak tekrardan tecim ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. 1985 senesinde evlatlarının tekstil sektörüne girmesi ile beraber kendisi de bu alanda vazife halletmeye başladı. 2001 senesinde kurulan AK Parti ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü.

Tam bir Doğanşehir sevdalısı olan Vahap Ufak, eğitim ve öğrenciye oldukça büyük ehemmiyet verdi. Oldukça sayıda talebe bursu vererek öğrencilerin okumalarına ve eğitimlerine katkıda bulunmuş oldu ve bu katkılarına devam etmektedir. Hayır işlerini oldukça seven Vahap Ufak, her yıl Türkiye’nin her yerinden öğrencilere yapmış olduğu giyecek ve burs yardımının yanı sıra Doğanşehir’de babası için Mehmet Ufak sıhhat ocağı, kendi doğduğu yer olan Elmalı’ya anası adına Ayşe Ufak sıhhat ocaklarını yaptırdı. İnönü üniversitesi ile anlaşarak Doğanşehir ilçe merkezine bir üniversite yaptırmakta olup, yapım emekleri devam etmektedir.

Tekstil alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer edinen LCW’nin kuruluşunu elde eden ve ortaklarından olan Vahap Ufak, aile şirketi olan Küçükler holdingin yönetim kurulu üyeliği görevini de yapmaktadır.

LC Waikiki’nin Doğuşu:
LC Waikiki Fransız tasarımcı George Amoual ve ortağı tarafınca 1988 senesinde Fransa’da kurulmuştur. İki ortak Fransızca “dostlar” anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harfleri olan “LC” kısaltmasına Hawaii adasındaki meşhur Waikiki Plajı‘nın adını ilave ederek LC Waikiki markasını yaratmıştır. 1997 senesinde Küçükler holdingin, kendi markasını oluşturmak için araştırma emekleri yaparken, Fransız LC Waikiki firmasını satın almaya karar vermiş ve satın almıştır. LC Waikiki, 1988 senesinde Fransa‘da çıkmış olduğu marka yolculuğuna, 1997 yılından beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Tecim A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam etmektedir. LC Waikiki, Ufak ve Dizdar aileleri tarafınca yönetilmektedir.

LC Waikiki, bugün 47 ülkede 992 mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak müşterilerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır.

Vahap Ufak, TEMA mağazalarının başlangıcında yer edinen Mustafa Ufak ile TEMA Tüm ortaklık, LC Waikiki ve Küçükler Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı oğul Vahap Ufak’ün babasıdır.

30 Mart 2014 tarihinde meydana getirilen mahalli seçimlerde AK Partiden aday olarak Doğanşehir Belediye başkanlığı görevine seçildi.

Örnek bir aileye haiz olan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Ufak, evli ve 9 çocuk babasıdır.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir