Vodafone Gizli Numaraya Kapatma

Vodafone Hattımızı gizli saklı numaraya iyi mi kapatabilirim yada açabilirim diye merak ediyorsanız oldukca doğru bir yerdesiniz 🙂 2 nisan 2020 perşembe günü 00:23 itibari ile en güncel hali ile bu durumu sizlerle paylaşıyorum. işim sebebi ile Şuan 3 operatörde hattım mevcut (işin ne diye merak edenler için teknoloji ve geliştirme üstüne) uzun süreden beri kullandığım vodafone hattımı bugün 2 – 3 kez gizli saklı (bilinmeyen numara) araması geldi ve açıkcası telefona yanıt veriyorum ses yok birşey yok bir süre sonrasında kapatıyorum. Bu durum 2 – 3 kez yaşanınca rahatsız oldum ve uzun süredir gizli saklı numaradan gelen çağrıları engellemeyi denemediğim için ortada kaldım ve derhal vodafone davet merkezini aradım.

 

Davet Merkezindeki dostum sağolsun bana destek oldu fakat Vodafone Yanımda uygulaması ve Online Self servis yada sesli cevap sistemi üstünden de bu işlemleri yapabileceğimi belirtti bunun yanı sıra davet merkezini aramadan gizli saklı numaradan gelen aramaları kapatmak istiyorsanız telefonunuzun yada cihazınızın bildiri yazma kısmına gelip 7046 numarasına GIZLI AC yazıp gönderirseniz kısa süre içinde (averaj 2 dakika ) gizli saklı numaralardan gelen aramaları engellemiş olmuş olursunuz.

Aynı şekilde 7046 numarasına GIZLI KAPAT yazıp bildiri yollarsanız gizli saklı numaralardan gelen aramalara izin vermiş olmuş olursunuz.  Sizlerde istediğiniz vakit ücretsiz bir şekilde gizli saklı numaralardan gelen çağrıları engelleyebilir yada izin verebilirsiniz. Başka yararlı bir yazıda görüşmek suretiyle sağlıcakla kalınca mutlu bloglamalar.

Etiketler

vodafone bilinmeyen numara engelleme vodafone gizli saklı numara aramayı açma vodafone gizli saklı numaradan gelen aramaları engelleme

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir