WordPress Site Örnekleri

WordPress ile birbirinden değişik özellikte siteler yapılabileceğini örnekler üstünde görelim..

Doğal olarak WordPress gelen olarak bir blog sistemi olarak bilinmesine karşın aslına bakarsak değişik tarzda başarı göstermiş uygulamalar çıkarabilen bir CMS’dir.

Cms demek İçerik Yönetim Sistemi anlamına gelir. Şu demek oluyor ki hazır halde karışık bir sistem diyebiliriz.

Organik olarak CMS sistemlerin içinde WordPress sistemi haklı bir üne kavuşmuştur.

Genel anlamda blog yazarlarının tercih etmiş olduğu WordPress sistemi bilhassa son yıllarda birçok sitede değişik amaçlarla kullanılabilmekte.

Örnek olarak biz www.kisacaozeti.com olarak ilgi duyabileceğiniz yazılara yer verdiğimiz bir site halinde WordPress’i kullanıyoruz.

Örnek bazı sitelere değinecek olursak örnek olarak www.guldeste.net adresinde daha bir blog şeklinde gündelik yazılara ve yorumlara yer veren haliyle kullanılmış.

Heralde WordPress yalnız blog, günlük ve basit görünüme haiz benzer siteler demek değildir.

Bazen haber sitesi, şirket rehberi, video sitesi v.b. şeklinde fazlaca değişik sitelerin de wordpress kullandığını görebiliriz. Aslına bakarsan değişik dallara nazaran aramalar yaparsak hepsine ilişkin değişik örnekleri bulmamız mümkündür.

WordPress ile kent rehberi oluşturulduğunu da biiyoruz. www.sivascity.com şeklinde bir siteyi örnek verebilirim buna örnek olarak. Dikkat ederseniz wordpress siteleri değişik kılan temalar ve site sahiplerinin hususi olarak yaptıkları değişikliklerdir.

Sizler de çeşitli alanlara yönelik hususi aramalar yaparak WordPress sitelere ulaşabilirsiniz. Bir wordpress siteyi idrak etmek için sayfanın en altında doğrusu footer dediğimiz yerde lisans bilgisinin var bulunduğunu görmeniz yeterlidir. Bazı kullananların lisans bilgisini silmesi ise doğru değildir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir