Yağmur Banda

Yağmur Banda Biyografisi

Survivor 2018 All Yıldız” yarışmasına katıldı.

Yağmur Banda, 1998 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Babası Hamit Banda anası ise Deniz Eryılmaz Banda’dır. 2006 yılıda Taekwondoya başlamış olan Yağmur Banda 11 senedir bu spor ile uğraşmaktadır.

55 kilo olan Yağmur Banda, İzmir büyük kent belediyesi Taekwondo takımında yer verilmiştir. Yağmur Banda’nın en büyük başarısı 2012 senesinde kazanmış olduğu Taekwondo Türkiye şampiyonluğudur. Öteki şampiyonlukları ise Gençler Ulusal ekip seçme ikinciliği, Gençler Alanya şampiyonası üçüncülüğü, İller içinde meydana getirilen müsabakalarda şampiyonluklar aldı.

Survivor 2018 All Yıldız” yarışmasına katıldı.

10 Şubat 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlamış olacak olan “Survivor 2018 All Yıldız” yarışmasında ünlüler kadrosunda Adem Kılıçcı, Damla Can, Hakan Hatipoğlu, Hilmi Cem İntepe, Merve Aydın, Murat Ceylan, Nagihan Karadere, Nihat Doğan, Sahra Işık, Gökyüzü Aydemir, Turabi Çamkıran, Umut Karan olacak.

Survivor 2018 All Yıldız” yarışmasında gönüllüler kadrosunda ise Cumali Akgül, Birsen Bekgöz, Ramazan Kalyoncu, Gizem Kurtulan, Melih Özkaya, Yağmur Banda, Ecem Karaağaç, Nevin Cevap, Anıl Berk Kalımlı, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Marcus olacak.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir