Yağmur Ünal

Yağmur Ünal Biyografisi

Yağmur Ünal, 21 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası tiyatrocu Cihan Ünal, anası beyaz perde oyuncusu Türkan Şoray’dır. Babasının ilk eşi manken Sabiha Tarhan’dan olma Irmak Ünal (d.1977) isminde ablası vardır. İlk ve ortaokul eğitimini tamamladıktan Liseyi İsviçre’de okudu. Sonrasında Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken değişik stajlar yapmış oldu. Örneğin Saatchi&Saatchi reklam ajansında ve bir kanalın program bölümünde deneyimleri oldu.

Üniversitenin peşinden New York’ta medya üstüne master yapmış oldu. Devamında New York’taki Mindshare Medya şirketinde 6 ay yetişim görmüş oldu, ve İstanbul’a dönerek TBWA reklam şirketinde iki yıl çalıştı.

Yağmur Ünal, Yasemin Arslan isminde bir arkadaşıyla birlikte Tokyo Medya isminde bir yapım şirketi kurdu. İlk olarak da 1 Temmuz 2013 tarihinde Yıldız TV‘de yayınlanmaya süregelen “Deli Teyzeler” adlı yarışma programının yapımcılığını üstlendi. 8 hafta, 40 bölüm devam eden yarışma 23 Ağustos 2013 tarihinde bitti.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaristliğini Onur Meşhur‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği “Ötelerde Arama” adlı filmin yönetmenliğini anası Türkan Şoray meydana getirecek. Yağmur Ünal, ek olarak bir yaşam hanımını canlandıracağı bu filmimizde ilk kere oyunculuk da meydana getirecek. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Tabiat Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Mustafa Uğurlu, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri şeklinde oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2015 – Ötelerde Arama ( Beyazperde filmi)

Oyuncu :
2015 – Ötelerde Arama ( Beyazperde filmi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir