Yahşi Cazibede Kinyas Karakteri

Sevilen dizi “Yahşi Çekicilik”de son haftalarda bir “Kinyas” meselesi aldı başını gidiyor.

Bazılarına göre “Kinyas” ve “Kinyas için atfedilen “Onursuz” lakabı dizi formatına yaşıkmıyor. Fakat son bölümlerde ortaya çıkan “Kinyas” meselesi her bölümde artarak devam ediyor benzer biçimde.

Peki Nedir Bu Kinyas Mevzuu ?

Dizinin 30 küsürüncü bölümleri civarında olduğumuz şu zamanlarda diziye son bölümlerde katılan , daha doğrusu kendisi değil fakat adı katılan bir karakter “KİNYAS” .

Hikayeye gore “Kinyas” zamanında eşini bırakıp gitmiş ve arkasında eşi Makbule Geçer ile oğlu Onur’i bırakmıştır. Makbule Geçer Kinyas’a “Onursuz” diye hitap edince Onur’in lakabı da “Şerefsizin Oğlu Onur” olmuş.

İşte bu durum bazıları tarafınca eleştiriliyor. “Onursuz” ibaresi ve bu ifadenin oldukça vurgulanması ile ilgili kıl olduklarını söyleyenler de bir fazlaca fazla. Ayrıca “Makbule Geçer” karakterini canlandıran isim Belma Canciğer Müjde, bilinmiş olduğu benzer biçimde senarist Gani Müjde’nin eşi. Gani Müjde daha ilkin olduğu benzer biçimde Belma Canciğer Müjde’ye bu projesinde de yer vermiş. Belma Canciğer Müjde, daha ilkin Yaşam Bilgisi , Ayrılsak ta Beraberiz benzer biçimde projelerden hatırladığımız bir isim.

Ayrıca yine mevzumuza dönecek olursak Kinyas ile ilgili önümüzdeki bölümlerde gelişmeler temenni ediyorum. Şu sebeple son bölümlerden birinde Komiser Peker Pekmez, Makbule Geçer’den “Kinyas” ile ilgili detayları aldı. Kim bilir önümüzdeki bölümlerde “Kinyas” karakteri diziye katılacak. Ne dersiniz ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir