Yalçın Akdoğan

Yalçın Akdoğan Biyografisi

Yalçın Akdoğan, 22 Eylül 1969 tarihinde İstanbul, Üsküdar’da hayata merhaba dedi. Babasının adı Reşit, annesinin adı Fatma’dır.

Politika Bilimi Doçenti ve Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Gösterim Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü Politika ve Toplumsal Bilimler Bölümünde tamamladı.

Milliyet gazetesinde yetişim yaparak gazeteciliğe başladı. İç Anadolu gazetesini çıkardı. Yeni Şafak ve Yıldız gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yapmış oldu. Yıldız Gazetesinde kendi adı ve Yasin Doğan müstear ismiyle yazılar kaleme aldı. Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Hakkaniyet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulunmuş oldu.

TOBB Iktisat ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda ders verdi. 8 tane kitabının yanında çeşitli mecmua ve gazetelerde yayınlanmış oldukça sayıda makalesi vardır.

İngilizce bilen Yalçın Akdoğan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

2011 Türkiye genel seçimlerinde 24. Dönem Ankara milletvekili seçildi. 7 Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde ve 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Ankara milletvekili seçildi.

29 Ağustos 2014 tarihinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığında oluşturulan 62. T.C. Hükümetinde Başbakan Yardımcısı olarak atanmıştır.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun hazırlayıp sunmuş olduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Başbakan Yardımcısı olarak göreve getirildi.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir