Zach King

Zach King Biyografisi

6 saniyelik Vine fenomeni, Film yapımcısı

Zach King, 4 Şubat 1991 tarihinde ABD, Oregon, Portland’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Marissa King’dir. Megan ve Annie King isminde iki kız kardeşi vardır. Yedi yaşlarındayken video kamera kullanmaya başladı. Oregon’da Wilsonville Lisesini tamamladı. California’da La Mirada’da bulunan Biola Üniversitesinden 2012 senesinde beyaz perde ve Medya Sanatları bölümünden mezun oldu.

2008 senesinde FinalCutKing.com adlı Internet sayfasını açtı. Sitesinde verdiği yazılımı kullanarak görsel efektler kullanma hakkında eğitim ve ipuçları sundu. Belirli bir seyirci kitlesi oluştuktan sonrasında eğitim seminerleri satmaya başladı ve üniversite harcamalarını çıkarmaya başladı.

2008 senesinde YouTube‘a video gönderme başladı. 2010 senesinde Hewlett-Packard’in yapmış olduğu bir yarışmada Londra Film Festivalinde birincilik kazanmıştır. 2013 senesinde YouTube‘un NextUp Yaratıcıları yarışmasını kazanmıştır.

Eylül 2013 ayından itibaren Vine hesabını açtı ve 6 saniyelik kısa filmler eklemeye başladı. Gerçek hayatta bir film yapımcısı olan Zach King’in Vine için çekmiş olduğu ilüzyon videolarıyla fenomen olması fazla uzun sürmedi. Bilgisayar efektlerini de videolarında oldukça çok kullanan King, film yapımında post-production ve editing mevzusundaki kabiliyetlerini sergilerken esprili bir dil de kullandığı için en oldukça izlenen fenomenler içinde oldu.

Zach King, 28 Aralık 2014 tarihinde Rachel King ile evliliğe ilk adımını attı. 2 evladı vardır.

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir