Zahide Yetiş

Zahide Yetiş Biyografisi

Zahide Yetiş, 7 Temmuz 1979 tarihinde Avusturya, Viyana’da dünyaya gelmiştir. Babası Tahsin Yetiş burs kazanıp okul için Viyana’ya gittiğinde yeni evli imiş ve Zahide orada dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Ayten Yetiş’dir. “Tanrı’ın buyruk ve yasaklarına uyan” demekmiş Zahide’nin anlamı. Anne tarafı YunanistanSelanik, baba tarafı Kütahya‘dan İzmir‘e gelmiştir. Bir kız, üç adam kardeşi vardır. Zahide Yetiş fazlaca küçükken ebeveyni boşanmışlar, o babaannesinin yanında İzmir’de büyümüştür. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler aldı. Lise eğitimini İzmir Hususi Fatih Koleji’de tamamladı. Peşinden 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Kısmı’nden mezun oldu.

Çocukluklarında TRT‘de belgesel seslendirmeleriyle televizyonculuk yaşamı başladı. Reklam Seslendirmeleri yanı sıra Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak vazife yapmış oldu.

TV8 ‘de “Kentlerin Dili” adlı programla Türkiye’yi dolaşarak 25 ayrı şehrin yarı belgesel programını yapmış oldu. Altı yıl süresince Türkiye’nin ilk Teknoloji Programı olan ‘İnternet TV’ yi sundu, ‘İnternet Dünyası’ adlı bir gazete köşesi hazırladı.

İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri verdi.

TRT Kurumunda, İzmir ve Ankara televizyonlarında “Genç Gözüyle Münakaşa” , “İnternet TV”, “Türk Site”, “Gün Başlıyor”, “Talih Karesi” ve “İzlenimler” şeklinde hanım, eğitim, kültür, eğlence ve münakaşa ve yarışma programlarının sunuculuğunu yapmış oldu.

Kanal D’de gösterilen tam üç sürem “Doktorum” Proğramını Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile birlikte sundu. Sonrasında ATV’de “Zahide’yle yetiş hayata” adlı programda sunuculuk yapmış oldu.

Zahide’yle yetiş hayata” adlı programda:
Emekli İstanbul müftü yardımcısı Yusuf Kavaklı ise islam dini hakkında konuşuyor.
Programda adli vakalar için Avukat Olgun Hamarat teşhislerde bulunuyor.
psikolog Kadriye Tavşan Çakır.
Kişisel para yönetimi uzmanı Hasret Denizmen
Şifalı bitkiler, kür tarifleri ile İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki
Çocuk doktoru Hayri Gözlükgiller
Meltem Açıkel ile Püf Noktaları
Programın aşçısı İtalyan Şef Danilo Zanna‘dır.

Zahide Yetiş bir kere evlenip boşandı.

Zahide Yetiş, işadamı Cem Arısoy ile Paris‘te 16 Eylül 2014 tarihinde evliliğe ilk adımını attı. 19 Eylül 2014 tarihinde de İstanbul Kuruçeşme’de düğün yapmış oldu.

Kitapları :
2013 – Dinle! Yaşam Sana Fısıldıyor
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir