Zehra Şener

Zehra Şener Biyografisi

Emekli Fen Bilgisi Öğretmeni ve Yiyecek Yazarı

Zehra Şener, 1959 senesinde Mersin ilinin Tarsus ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ailesi işgören olduğundan çocukluğu Tarsus, Eskişehir, Trabzon, Çorum ve son durak olan Bursa‘da geçti. Emekli Fen Bilgisi öğretmenidir. Bursa’da ikamet etmektedir.

Zehra Şener, yemekler ile alakalı bilgisini; “Annem, Akdeniz ve Güneydoğu mutfağını oldukça iyi bilirdi, Ege mutfağının da hakkını verirdi fakat en büyük ustalığı Osmanlı mutfağıydı. Annemin yapmış olduğu “İmambayıldı”yı hala kimsenin elinden yiyemedim. Babamın turşu, zeytin ve konserve tarifleri en büyük mirasımdır.” Şeklinde özetlemektedir.

Zehra Şener, evli ve Ayşegül isminde bir kız çocuk sahibidir.

Becel’in yarışmasında en ergonomik ve en güzel sunum yiyecekleri branşında ödüller aldı. Vaka Gazetesi, Vip Bursa Dergisi, Sofra Dergisi ve daha birçok yerde tarifleri gösterildi, onun haricinde As Tv, Halk Tv ve Kanal D’nin Mutfağım programında çıkıp yiyecek tarifleri verdi.

Zehra Şener, ABD ‘da yaşayan kızına ev yemeği yapması ve sıhhatli beslenmesi için yiyecek tariflerini göndermeye başlamış. Kızı da sevgili anası için Annemineli isminde bloğu açarak bu tarifleri ölümsüzleştirmiş.

Zehra Şener, sandığında biriken tüm yiyecek tariflerini bir kitapta toplamak amacıyla, 2009 yılından beri blogu üstünde kendi tariflerinin arşivini meydana getirmeye devam etmektedir. Yiyecek doymak için değil zevk için yenilir, lezzet ve damak tadı için ise şükredilir diyen Zehra Şener, isteyenlerin okuyup, bir bölgelere not etmiş olduğu tariflerini http://annemineli.blogspot.com.tr adlı blogundan paylaşmaya devam ediyor.

Eylül 2014 tarihinden bu yana TRT 1 ekranlarında hafta içi her gün gösterilen “Ana Ocağı” programında yarışmacılara eğitmen anne olarak Meltem Açıkel, Zehra Şener ve Ümmiye Koçak vazife yapmıştır.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir